Zeman před odletem z emirátů navštívil mešitu. Na rozdíl od ostatních se nemusel zouvat a neodpustil si poznámku o radikálním imámovi

13.02.2015 17:04

Prezident Miloš Zeman je touto dobou na palubě armádního speciálu na cestě ze Spojených arabských emirátů zpět do Prahy. Spolu s ním je i reportér ParlamentníchListů.cz, který ještě před odletem informoval o posledním bodu Zemanovy návštěvy.

Zeman před odletem z emirátů navštívil mešitu. Na rozdíl od ostatních se nemusel zouvat a neodpustil si poznámku o radikálním imámovi
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Prezident Miloš Zeman pokračoval svou návštěvou blízkého východu. Nyni zavítal do Spojených arabských emirátů
reklama

Hlava státu se vrací z týdenní cesty po Blízkém východě. Posledním bodem programu návštěvy v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech byla návštěva mešity šejcha Zayeda. Jak ještě před startem armádního speciálu Airbus A319 informoval reportér ParlamentníchListů.cz, prezidentu Zemanovi se v mešitě dostalo výjimečného práva.

Miloš Zeman si prý v mešitě na rozdíl od celého zbytku delegace nemusel zouvat boty. Je totiž pravidlem, že do mešity se nesmí v obuvi na nohou a každý muslimský svatostánek mívá v jakémsi "předsálí“ i prostory pro odkládání bot.

Prezidentovi se dostalo zvláštního práva ponechat si obuv ze zdravotních důvodů a vyjednal to předem hradní protokol přímo s mešitou. Je známo, že český prezident má dlouhodobě problémy s nervy v chodidlech a obtížně našlapuje, což je i důvodem, proč používá hůlku. První dáma Ivana Zemanová se v mešitě naopak musela zahalit.

Nicméně prezident během návštěvy mešity šejcha Zayeda řekl, že četl kázání radikálních britských imámů, ale poděkoval, že v emirátech jsou imámové umírnění. "To oceňuji,“ dodal k tomu Zeman.

Na pražském vojenském letišti ve Kbelích by měl armádní speciál s hlavou státu, podnikatelskou delegací a mediálním doprovodem přistát za několik hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…