Zemanovec Hönig proti muslimům: V ČR vás nechceme

24.5.2010 1:00 odp.

Poté, co se vůči vyznavačům islámu vymezil šéf SPO-Z Miloš Zeman, se do nich pustil i další člen této strany Vladimír Hönig.

Zemanovec Hönig proti muslimům: V ČR vás nechceme

Nově vzniklá strana SPO-Z se ostře vyhraňuje vůči muslimům v Česku. Poté, co se na jejich adresu nevybíravě vyjádřil šéf této strany Miloš Zeman, se vůči nim vymezil i lídr pražské kandidátky této strany Vladimír Hönig. Informaci přinesl server Prvnizpravy.cz

Hönig se totiž zapojil do diskuze na facebookové skupině ´Islám v ČR nechceme. "Budu rád, když zveřejníte odkaz na můj ´note´, který přikládám v odkazu. V SPO-Z považujeme nepřizpůsobivost obyvatel, kteří se přistěhují do ČR, za téma, které by se v budoucnu mohlo vymknout kontrole, pokud se nebude k prospěchu obou stran okamžitě efektivně řešit," uvedl v diskuzi Hönig.

Pryč s multikulturalismem

Pod narůstající hrozbou islámu v Evropě sice začínají koncept multikulturalismu a velké vlny imigrace kritizovat i ostatní politici, právě Zemanovci přitom v tomto jednání zašli nejdále. Zeman, který svými slovy vyprovokoval muslimského aktivistu Lukáše Lhoťana k podání trestního oznámení, sice po mediální masáži své výroky trochu upravil, Hönig ale naopak přitvrdil.

Tomu za podporu protiislámské facebookovské skupiny poděkoval i její administrátor. Do skupiny se již přidalo 45 tisíc lidí. 

A Hönig na poděkování odpověděl: "Dobrý den, určitě neděkujte. Je potřeba se této problematice věnovat a já jsem rád, že se někdo jako vy najde. Budu rád, když mě budete kontaktovat na mém profilu, abych se od Vás mohl dozvědět o něco více, protože jistě o tomto tématu máte mnohem více informací než já. Pevně doufám a věřím, že všem členům této stránky budu moci v dalších letech z poslanecké lavice pomáhat zvedat zájem o řešení této problematiky," napsal lídr pražské kandidátky SPO-Z.

Nepřivírejme oči, agituje Hönig

Posléze se na facebooku skutečně odkaz na Hönigovo vyjádření objevil. Hönig v něm píše, že je na čase se tématem zabývat a ne přivírat oči, jako činí například zástupci strany Věci veřejné.

"Je na čase otevřít oči - v Evropě je již více než 52 000 000 muslimů a doporučuji zástupcům strany Věci veřejné navštívit v nočních hodinách Brusel, Paříž, Kodaň, Londýn atd," napsal Hönig s tím, že do dvaceeti let bude počet muslimů v těchto zemích dvojnásobný a bude již pozdě na boj s islámským fundamentalismem. Reagoval tak na prohlášení kandidáta Věcí veřejných Jana Hrdiny, který serveru Prvnizpravy.cz již před časem oznámil, že se islámu nebojí a vítá ho naopak coby posilující prvek.

Více čtěte:

Hönig se těší do studia k Moravcovi. Průzkumy ale zpochybňuje
Brněnští muslimové se zlobí na Zemana. Podají na něj trestní oznámení
Ať muslimové podají stovky trestních oznámení, vyzývá Zeman

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…