Způsob a načasování protestu lékařů se mi nelíbí, hodnotí Gazdík

10.1.2011 11:04 dop.

V České republice už podalo výpověď 3773 lékařů, kteří se tak připojili ke kampani Děkujeme, odcházíme. Poslanci Petru Gazdíkovi (TOP 09) se jejich počínání nelíbí a považuje ho za vydírání.

Způsob a načasování protestu lékařů se mi nelíbí, hodnotí Gazdík

„Nelíbí se mi především způsob a doba, v jaké se výpovědi rozhodli podat. To skutečně považuji za vydírání," poznamenal pro ParlamentníListy.cz Gazdík.

Vláda by podle něj sice byla schopna udělat nějaké vstřícné kroky, ale bylo by to nespravedlivé vůči ostatním profesím. „Existuje řada lidí, kteří by chtěli mít platy jako v Německu. Ale v době ekonomické krize to zkrátka není možné. I proto poslanci TOP 09 podporují našeho ministra zdravotnictví v tom, jak nekompromisně a neústupně situaci řeší," řekl Gazdík.

Ozdravení zdravotnictví?

Odchody lékařů mohou dle Gazdíkových slov naopak naše zdravotnictví doslova ozdravit. „Nedávno jsem četl statistiku evropské organizace OECD, ze které vyplývá, že v České republice je relativně málo pacientů na jednoho lékaře. V tom případě ale odchody lékařů zdravotnictví výrazně zefektivní. Jejich odchodu se nebojím a jsem přesvědčen, že prázdná místa po nich rychle zaplní jiní lékaři," uvedl ParlamentnímListům.cz Gazdík.

Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) stoupl v České republice počet lékařů za posledních deset let o přibližně 3500 doktorů. „Odchody lékařů tak maximálně způsobí to, že se opět dostaneme na číslo před 10 lety," dodal ministr.

Sledujeme: EXODUS lékařů

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Anna Biháriová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…