Dřívější inspektorát cizinecké policie na pražské Koněvově ulici se v rámci reformy cizinecké policie přeměnil od 1. ledna 2011 na pracoviště Odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Na tom není nic zas tak zarážejícího, nicméně prostory, ve kterých pracoviště sídlí, jsou soukromé a ministerstvo vnitra za ně platí nemalý pronájem. "Již delší dobu probíhá na Policejním prezidiu ČR analýza, která se týká této věci. V horizontu zhruba dvou měsíců v této věci přijmeme příslušná opatření," vyjádřil se pro ParlamentníListy.cz tiskový mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej.
Milion tři sta měsíčně
"Smluvní vztah existuje od roku 2006. Smlouvu o nájmu nebytových prostor za ČR uzavírala tehdy Policie ČR, správa hl.m. Prahy. Druhou stranou smluvního vztahu je společnost Vítkov Invest s.r.o. Máme pronajato zhruba 2600 metrů čtverečních při ceně 499 korun za metr," odpověděl redakci tiskový mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.
Celkem tedy vychází pronájem na 1 297 400 korun měsíčně. Nabízí se otázka, proč některá působiště cizinecké policie, která sídlila v ministerstvem vlastněných budovách s nulovým nájmem, v rámci reformy cizinecké policie zanikla (Pankrác), respektive proč se jinde platí soukromému subjektu za nájem. Podle informací redakce však policejní prezident pověřil odbor vnitřní kontroly prověřením této smlouvy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: koz