Nejobávanější mafián Slovenska pro PL: Lučanského vražda? Já v tý věznici seděl! Chcete vědět, jak se chovají bachaři k prominentům? A co byl generál zač?

31.12.2020 15:00 | Zprávy

Bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský, jenž se v úterý pokusil ve vazbě v Prešově o sebevraždu, ve středu odpoledne zemřel. Opoziční poslanec za stranu Smer Ľuboš Blaha však naznačil, že smrt Lučanského mohla být vražda a požaduje, aby byl premiér Igor Matovič zatčen. K němu se přidává také bývalý premiér Robert Fico, jenž hovoří o nutnosti Matoviče „z úřadu vyhnat“. Přitom, pár hodin před sebevraždou generála si slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pochvalovala, jak se justice znovu nadechla. ParlamentníListy.cz se v té souvislosti ve středu večer obrátily na nejobávanějšího zločince na Slovensku, dnes už legendárního Mikuláše Černáka, jehož skalp měl zesnulý generál Lučanský jako svůj největší profesní úspěch.

Nejobávanější mafián Slovenska pro PL: Lučanského vražda? Já v tý věznici seděl! Chcete vědět, jak se chovají bachaři k prominentům? A co byl generál zač?
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Mikuláš Černák

Úvodem řekněme, že jsme se Mikuláše Černáka na Milana Lučanského ptali již v říjnu letošního roku. V době, kdy byl Lučanský na svobodě a jeho minulost nebyla všeobecně známa. Černák ho pro PL označil za „morálně nezpůsobilého kariéristu“.

Tentokrát jsme se Mikuláše Černáka, čtrnáctinásobného vraha, zeptali na detaily Lučanského skonu. Zajímal nás zejména jeho názor na potenciální generálovu vraždu, stejně tak jsme chtěli vědět, co na tento dobrovolný odchod říká.

Reakci Mikuláše Černáka nabízíme bez redakčního krácení.

Je zcela zbytečné se zamýšlet nad úvahami a konspiracemi, že to nebyla sebevražda. Znám velmi dobře zařízení skoro všech věznic na Slovensku, a i v té prešovské, kde spáchal Lučanský sebevraždu, jsem strávil několik měsíců ve vazbě. Je to tam zabezpečené kamerovým i signalizačním systémem. Při každém otevření dveří do cel jsou evidovány záznamy, a ještě i referenti režimu – tedy bachaři – chodí u takovýchto prominentních vězňů po dvou při výdeji stravy, respektive při kontrolách odsouzených v celách a také oni jsou snímání kamerovým systémem.

Při takto zabezpečeném systému je nemožné, aby někdo ublížil vězněné osobě v cele a nezanechal o tom několik přímých důkazů. Lučanského jsem znal osobně, on měl vždy dvě tváře, a proto se mu podle mě podařilo zamaskovat i ten první pokus o sebevraždu, při kterém si poranil oko.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…