Nostický palác, sídlo ministerstva kultury, zve o státním svátku na den otevřených dveří

18. 9. 2016 20:37

Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR proběhne ve středu 28. září, kdy se od 10 do 17 hodin pro zájemce otevřou brány malostranského Nostického paláce na Maltézském náměstí. Kromě prohlídky paláce čeká na návštěvníky pestrý program a v přízemí se rovněž představí třiadvacet příspěvkových organizací ministerstva kultury, jejichž produkci v podobě publikací, CD i DVD nahrávek bude možné na místě zakoupit.

 Nostický palác, sídlo ministerstva kultury, zve o státním svátku na den otevřených dveří
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Raně barokní Nostický palác je považován za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě a návštěvníci v něm budou moci obdivovat nádherné reprezentační sály, které v současnosti slouží k předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv či k vedení porad. Bude možné nahlédnout i do pracovny ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením. Přístupná bude obrazárna paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, nádherná kaple Nanebevzetí Panny Marie i slavná nostická knihovna, která čítá na 14 tisíc svazků.

Pro nejmenší návštěvníky Nostického paláce jsou naplánována krátká představení loutkového divadla v tzv. Konírně. Mohou si také vyrobit sošky z rychleschnoucí hmoty, vymalovat pastelkami postavy v lidových krojích, vyrobit doplňky z bižuterie, vyluštit si kvíz o husitství nebo se podívat na publikace tištěné Braillovým písmem pro nevidomé. K vidění bude rovněž výstava skla, tematicky zaměřená na dobu císaře Karla IV. Program zpestří hudba různých žánrů – svoje umění předvede temperamentní romská kapela či Katka Misíková a Jakub Kořínek s vlastní tvorbou i světovou hudbou různých žánrů.

Vstup pro návštěvníky bude umožněn z vrátnice pouze přes bezpečnostní rám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj přebírá dohled nad výběrem stavitele pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici

11:43 Pardubický kraj přebírá dohled nad výběrem stavitele pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici

Rada Pardubického kraje na svém jednání rozhodla, že na sebe kraj převezme celé zadávací řízení včet…