ACCA: Asociace má již více než 1000 členů

30.06.2015 15:52

Asociace certifikovaných účetních (ACCA) rozšířila od podzimu loňského roku své řady o dalších 50 nových členů, díky čemuž jejich celkový počet přesáhl magickou hranici jednoho tisíce. Od října 2014 získalo také 28 stávajících členů seniorní titul FCCA a rozšířili tak počet seniorních členů asociace na 596. Slavnostní předávání diplomů novým členům proběhlo v Praze za účasti zástupkyně prezidenta ACCA, Alexandry Chin.

ACCA: Asociace má již více než 1000 členů
Foto: ACCA
Popisek: ACCA

Jako 1000. v pořadí získala titul ACCA Lucie Králová, CFO dceřiné společnosti Veolia Česká republika: „Cítím se poctěna, že jsem byla přijata v tak prestižní profesní organizaci, kterou ACCA beze sporu je. Dnešním dnem tedy končí mé více než tříleté studijní období, během kterého jsem měla jedinečnou příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi a naučit se řadu nových věcí. Těším se na nové výzvy a možnosti, které s sebou členství v ACCA přináší.“

Od roku 2003 organizuje ACCA pro své členy pravidelné semináře, konference, obchodní snídaně a další akce, na kterých se mohou setkat nejen se zajímavými osobnostmi z byznysu, ale také se svými kolegy z finanční praxe.

„Překročení hranice tisíce členů je pro nás velkým milníkem. S každým dalším členem ACCA však narůstá nejen počet kvalifikovaných účetních, ale také naše zodpovědnost. Musíme i nadále udržovat a zdokonalovat úroveň našich vzdělávacích programů a rozšiřovat nabídku dalšího vzdělávání pro naše členy, abychom jim zajistili ty nejlepší podmínky pro to stát se úspěšným finančním profesionálem,“ řekla Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Kandidáti musí úspěšně složit 14 písemných zkoušek

K získání kvalifikace ACCA – a tedy i členství v organizaci ACCA – musí kandidáti úspěšně složit 14 písemných zkoušek z celkového počtu 16 předmětů, doložit minimálně tři roky relevantní praxe v oboru a absolvovat profesní etický program.

Za dobu působení v České republice získalo členství v ACCA již 1000 finančních profesionálů, z toho 596 finančních manažerů a ředitelů nosí seniorní titul FCCA. Ten se uděluje finančním profesionálům, kteří jsou součástí ACCA déle než pět let, absolvují další vzdělávací programy a dodržují etické kodexy. Celosvětově má ACCA jako největší mezinárodní profesní organizace účetních na 170 000 členů a 436 000 studentů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

22:45 Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček a jeho zástupce Vít Alexander Schorm se dohodli, že od prvníh…