AČCKA upozorňuje na omezení v letecké dopravě při cestách z Bali

29.11.2017 15:48

Aktivita balijské sopky Agung omezila leteckou dopravu v regionu. Při cestách z Bali turisté alternativně využívají blízká letiště na ostrově Jáva (Surabaya, Malang).

AČCKA upozorňuje na omezení v letecké dopravě při cestách z Bali
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA
reklama

Obnovená aktivita vulkánu Mount Agung výrazně omezila letecká spojení a způsobila uzavření balijského letiště v Denpasaru. Ačkoliv dnes kolem třetí hodiny místního času byl provoz částečně obnoven, mezinárodní spoje zůstávaly nadále pozastaveny. Další vývoj závisí na povětrnostních podmínkách a na intenzitě aktivit sopky.

V reakci na situaci turisté alternativně využívají přepravu na místních linkách ze sousedních ostrovů do hlavního letiště v Jakartě na návazné mezinárodní spoje. Změnu rezervace na odlet z Jakarty a další spádová letiště umožnila řada leteckých společností. Kapacita státních linek se rychle zaplnila a zejména na letech z jávské Surabaye cena letenek postupně stoupá. Využívána je také trasa z letiště Malang (Jáva), kde je v nabídce více volných kapacit a ceny zatím zůstávají stabilní. Klienti cestovních kanceláří se mohou opřít o maximální pomoc českých delegátů, kteří jsou k dispozici přímo na místě.

S ohledem na období dešťů se na ostrově nyní nachází relativně malý počet zahraničních turistů. Infrastruktura v nejvyhledávanějších letoviscích na jihu ostrova (KUTA) funguje v běžném provozu a spad sopečného popílku zde není citelný. Vzhledem k tomu, že sopka se probudila již před delší dobou, požadavky na storna zájezdů se nyní četněji nevyskytují. Prodej last minute zájezdů do oblasti stagnuje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Stavební produkce meziročně poklesla

22:14 Český statistický úřad: Stavební produkce meziročně poklesla

Stavební produkce v květnu reálně meziročně klesla o 7,6 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla mezim…