AOPK ČR: Česká cena za architekturu udělena

21.11.2018 20:34

Součástí soutěže byla i Zvláštní cena AOPK ČR. Tu získala rekonstrukce minipivovaru Trautenberk v Krkonoších.

AOPK ČR: Česká cena za architekturu udělena
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
reklama

Cenu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za citlivou rekonstrukci stavby v krajině získal pražský ateliér ADR. Ocenění převzal z rukou ředitele AOPK ČR Františka Pelce, jeho součástí je i certifikát na exkurzi s průvodcem do Amatérské jeskyně, nejdelšího jeskynního systému v ČR.

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR oceňuje zejména fakt, že tato relativně objemově velká stavba, vytvářející dominantní prvek krkonošské architektury ve velmi exponované poloze, je proporčně i barevně zdařile začleněná do struktury zástavby Horní Malé Úpy, přičemž střízlivé řešení exteriéru vytváří příjemný kontrast s ladným interiérem. Novému majiteli se ve spolupráci s architekty podařilo vrátit dnešní budově minipivovaru Trautenberk, spojeného s restaurací a ubytovnou, její původní lesk. Díky respektu k původním hodnotám objektu i okolní krajiny a následné profesionálně zvládnuté rekonstrukci došlo k zatraktivnění celé horské obce.

AOPK ČR a Česká komora architektů uzavřely smlouvu o spolupráci vloni. Deklarují v ní společný zájem o péči o dochované kulturní a historické hodnoty krajiny České republiky, ochranu památkově hodnotných sídel a staveb ve zvláště chráněných územích, práci s veřejností, vzdělávání v oblasti architektury a ochrany krajinného rázu, osvětu v oblasti výstavby ve zvláště chráněných územích, sdílení vzdělávacích materiálů v oblasti architektury, krajinného rázu a ochrany krajiny a také organizaci zvláštní ceny AOPK ČR v rámci České ceny za architekturu. Více zde http://www.ochranaprirody.cz/o-aopk-cr/partneri-aopk-cr/neziskove-organizace/ceska-komora-architektu/

Více o České ceně za architekturu najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Státní lesy spustily společnou kampaň, propagující zvěřinu

7:34 VLS: Státní lesy spustily společnou kampaň, propagující zvěřinu

Zvýšit zájem českých spotřebitelů o konzumaci zvěřiny má společný projekt Lesů České republiky a Voj…