AOPK ČR: Sport, lidi a příroda na horách

17.02.2021 8:35

AOPK ČR spolupracuje na projektu pro návštěvníky hor s názvem Peakpoint.

AOPK ČR: Sport, lidi a příroda na horách
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
reklama

Ten má za cíl propojovat sport, lidi a přírodu.  Jeho jádrem je mobilní aplikace určená pro všechny turisty a fanoušky hor bez ohledu na jejich výkonnostní stupeň, dostupná ke stažení jak pro IOS, tak Android zdarma.  Její unikátní funkcí je ukládání (logování) výstupů na vrcholy hor, propojování  uživatelů a jejich motivace a inspirace k návštěvě hor.

„S autory aplikace jsme se shodli, že se do ní nedostanou vrcholy, kam je vstup kvůli ochraně vzácné přírody zakázaný. To považujeme za velmi důležité, protože jsou místa, kde by příroda měla mít přednost,“ informoval Tomáš Růžička z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Cílem projektu je však také podporovat společenskou odpovědnost v podobě podpory konkrétních projektů na ochranu přírody, do nichž se budou moci uživatelé aplikace zapojovat. AOPK ČR a autoři aplikace též podepsali memorandum o spolupráci. Aplikace je ke stažení zde.

AOPK ČR připravila pro turisty sérii výletů v chráněných krajinných oblastech na stránkách www.snamidoprirody.cz, kde prezentuje i pravidla chování v přírodě formou animovaných videí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy podepsaly s konsorciem Siemens Mobility-Škoda Transporation rámcovou smlouvu na dodávku 180 supermoderních expresních vozů

9:15 České dráhy podepsaly s konsorciem Siemens Mobility-Škoda Transporation rámcovou smlouvu na dodávku 180 supermoderních expresních vozů

Češi se mohou těšit na cestování supermoderními osobními vozy. Pro své dálkové vnitrostátní a meziná…