AOPK ČR: Sport, lidi a příroda na horách

17.02.2021 8:35 | Zprávy

AOPK ČR spolupracuje na projektu pro návštěvníky hor s názvem Peakpoint.

AOPK ČR: Sport, lidi a příroda na horách
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Ten má za cíl propojovat sport, lidi a přírodu.  Jeho jádrem je mobilní aplikace určená pro všechny turisty a fanoušky hor bez ohledu na jejich výkonnostní stupeň, dostupná ke stažení jak pro IOS, tak Android zdarma.  Její unikátní funkcí je ukládání (logování) výstupů na vrcholy hor, propojování  uživatelů a jejich motivace a inspirace k návštěvě hor.

„S autory aplikace jsme se shodli, že se do ní nedostanou vrcholy, kam je vstup kvůli ochraně vzácné přírody zakázaný. To považujeme za velmi důležité, protože jsou místa, kde by příroda měla mít přednost,“ informoval Tomáš Růžička z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Cílem projektu je však také podporovat společenskou odpovědnost v podobě podpory konkrétních projektů na ochranu přírody, do nichž se budou moci uživatelé aplikace zapojovat. AOPK ČR a autoři aplikace též podepsali memorandum o spolupráci. Aplikace je ke stažení zde.

AOPK ČR připravila pro turisty sérii výletů v chráněných krajinných oblastech na stránkách www.snamidoprirody.cz, kde prezentuje i pravidla chování v přírodě formou animovaných videí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…