Aero Vodochody: Mzdy vzrostou o pět procent. Výrobce letadel má zajištěny kontrakty až do roku 2025

09.02.2023 9:27

Tradiční výrobce českých letadel Aero Vodochody podepsalo kolektivní smlouvu na rok 2023. Na jejím základě zvedá zaměstnancům od 1. dubna mzdy o 5 procent. Kromě toho zvyšuje příplatky za směny a nově přináší finanční odměnu „Podíl na úspěchu“ pro zaměstnance v útvarech výroba, kvalita a přímý nákup za splnění ročního cíle.

Aero Vodochody: Mzdy vzrostou o pět procent. Výrobce letadel má zajištěny kontrakty až do roku 2025
Foto: Archiv Aero Vodochody
Popisek: Podpis kolektivní smlouvy v Aero Vodochody za účasti Viktora Sotony, prezidenta a generálního ředitele Aero

„Děkuji odborové organizaci za náročné, ale férové jednání při domlouvání smlouvy. Jsem rád, že jsme dojednali podmínky, které věřím, jsou pro naše zaměstnance motivující a podpoří naše společné úsilí vrátit Aero na výsluní. Naším cílem je i kontinuálně posilovat výrobu k uspokojení stále rostoucí poptávky,“ řekl k uzavření kolektivní smlouvy Viktor Sotona, prezident a generální ředitel Aero.
 
Základní organizace odborového svazu KOVO AERO VODOCHODY AEROSPACE a společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. uzavřely 24. ledna kolektivní smlouvu. V ní se mimo jiné dohodly na navýšení mzdových prostředků o 5 procent od 1. dubna 2023. Zaměstnancům Aero se zvýší i příplatky za druhou, třetí a dvanáctihodinovou směnu.  Nově byla stanovena finanční odměna "Podíl na úspěchu" pro zaměstnance v útvarech výroba, kvalita a přímý nákup za splnění ročního cíle ve výši 35 000 Kč. Pro útvary výroba a kvalita byl vytvořen speciální fond za účelem ocenění nadstandardního přístupu k práci a příplatek za zaškolování nových zaměstnanců ve výši 6 000 Kč. Dále se například zvyšuje i příspěvek zaměstnavatele na stravu o 25 Kč za odpracovanou směnu. 
 
Aero je významný zaměstnavatel, který dává práci téměř 1600 lidem. Další stovky pracovních pozic má otevřené jak pro profesionály s know-how, tak pracovníky z široké škály řemesel. Spolupracuje i s řadou středních a vysokých škol, kterým poskytuje praktickou a odbornou podporu a umožňuje i špičkové uplatnění v oblasti výzkumu a vývoje. Výroba v Aero má naplněnou kapacitu nejméně do roku 2025, díky tomu získávají zaměstnanci stabilní práci v atraktivním oboru výroba letadel s možností širokého uplatnění a dalšího vzdělávání.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj představil změny odbavovacího systému

7:44 Liberecký kraj představil změny odbavovacího systému

Pohodlný nákup jízdenek a nové možnosti odbavení. To jsou zásadní změny, které připravuje Liberecký …