Akademie věd ČR: Učitelé se učí i během prázdnin

07.09.2019 14:15

Tři desítky učitelů ze základních a středních škol se v srpnu 2019 zúčastnily tradičního Letního vědeckého kempu Akademie věd ČR. Na workshopech si pedagogové vyzkoušeli pokusy, které využijí při hodinách a laboratorních cvičeních se svými žáky. Zároveň získali průvodní didaktické materiály. Ty jim pomohou nové vědomosti uplatnit při výuce.

Akademie věd ČR: Učitelé se učí i během prázdnin
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Kurzy chtějí obohatit způsob výuky, aby učitelé mohli s žáky probírané učivo ihned vyzkoušet při názorném pokusu a uvědomit si jeho využití v praxi. Připravené pokusy usnadní časově náročnou přípravu výuky. Zároveň si mohou pedagogové nové postupy předávat s kolegy, čímž se bude získané know-how mezi nimi rozšiřovat.

Kemp, který pořádá Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR pod hlavičkou projektu Otevřená věda (ZDE), se konal v Jindřiši u Jindřichova Hradce od 12. do 24. srpna 2019. Rozdělen byl do tří samostatných třídenních turnusů zaměřených na chemii/biologii a matematiku/fyziku, třetí turnus patřil pedagogům prvního stupně základních škol. Účastníky čekala také exkurze do hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích.

Role lektorů se ujali vědci z pracovišť Akademie věd ČR, odborníci na didaktiku z vysokých škol a také učitelé, kteří sdíleli své zkušenosti z vlastní praxe. Mezi lektory nechyběli například Květa Stejskalová z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR (ZDE), Miloš Tichý z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nebo Vanda Janštová z Přírodovědné fakulty UK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Střechu věže Jakobínka zdobí plechová makovice

11:53 NPÚ: Střechu věže Jakobínka zdobí plechová makovice

Osazením plechové ozdoby na vrcholek věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou ve středu 11. září 2019 …