Akademie věd a Univerzita Karlova podepsaly společné memorandum

20.12.2017 10:23 | Zprávy

Akademie věd ČR a Univerzita Karlova spolu v pondělí 18. prosince uzavřely memorandum o spolupráci. Dohoda, kterou vedení obou institucí podepsalo v prostorách Akademie věd v Praze, se může stát základem pro další spolupráci, již vědeckým institucím ukládá nový vysokoškolský zákon.

Akademie věd a Univerzita Karlova podepsaly společné memorandum
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

„Vysoké školy jsou pro nás důležitým partnerem nejen pro svou edukativní, ale i výzkumnou základnu,“ uvedla předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, která memorandum chápe především jako nezbytný rámec pro bližší spolupráci v konkrétních oblastech, jako jsou například doktorské programy.

„Akademii věd považujeme za významného strategického partnera v oblasti vědeckého výzkumu, spolupráci vítáme a těšíme se na ni. Je v našem společném zájmu, aby tato spolupráce zaznamenala kvalitativní posun kupředu,“ řekl po podpisu memoranda rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

„Strany jsou si vědomy svého mimořádného potenciálu, vysoké odborné a vědecké kapacity, potřeby vzájemného propojení mezi významnými akademickými institucemi a nutnosti stálého rozšiřování a využívání nejnovějších poznatků vědy a výzkumu v praxi,“ stojí v memorandu.

Podle memoranda strany vyjadřují zájem „spolupracovat a přispívat tak k pozitivním výsledkům při realizaci vědeckých a výzkumných úkolů, při efektivním uplatňováním výsledků vědecké a výzkumné činnosti v praxi i při popularizaci vědy vůči veřejnosti“.

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, nejrespektovanější mezinárodní žebříčky řadí UK mezi 2 % nejlepších světových univerzit. Univerzita má přes 8 000 zaměstnanců, z toho více než 4 600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje téměř 50 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 630 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Univerzita Karlova je podle nezávislého hodnocení Střediska vzdělávací politiky za rok 2016 nejlépe hodnocenou vysokou školou v ČR. Matematicko-fyzikální fakulta UK pak byla ohodnocena jako nejlepší fakulta. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…