Aktivisté za záchranu Ježíška letos bojují samolepkami

10.12.2012 12:18

Do záchrany českého Ježíška se letos zapojily opět tisíce lidí. Iniciativa, která upozorňuje na české tradice a snaží se otevírat diskuzi na téma českých zvyků, svůj „boj“ letos přesunula do aktivity vyvěšování a darování samolepek se symbolem sněhuláka a nápisem Zachraňte Ježíška. Velmi živá diskuze také probíhá na facebookovém profilu.

Aktivisté za záchranu Ježíška letos bojují samolepkami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adventní věnec

„Část peněz z prodeje samolepek poputuje na Nadační fond Pink Bubble, což je organizace, která pomáhá mladým lidem s rakovinou,“ říká spoluautorka projektu Zachraňte Ježíška Eva Fruhwirtová. Od vzniku iniciativy v roce 2008 každý rok chodili po ulicích českých a moravských měst sněhuláci s transparenty a hesly: Přežili jsme Dědu Mráze, přežijeme Santu Clause a aktivisté předávali petice představitelům vlády. „Letos jsme do ulic nevyšli.

Necháváme českou společnost, aby sama převzala aktivitu,“ svěřuje se Eva Fruhwirtová a dodává, že stále se jim ozývají jednotlivci a firmy s podporou a oceněním této aktivity. „Je to přesně to, co jsme chtěli, aby sami lidé začali za české Vánoce bojovat a vážit si jich.“

Odkaz na samolepku: http://bit.ly/TXDItZ

Web zachrantejeziska.cz není ve vlastnictví iniciativy Zachraňte Ježíška. Ačkoliv se na první pohled jeví jako aktuální, není to pravda. Informace na webu pocházejí z roku 2009. Happeningy, které jsou na tomto webu uvedeny, se proto nekonají.

Web zachrantejeziska.cz není aktuální a bohužel, z důvodu cizího vlastníka, nemáme možnost s webem cokoliv udělat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Jak vyzrát na letní obtíže se sousedy

14:01 dTest: Jak vyzrát na letní obtíže se sousedy

Letní počasí láká k posezení na balkóně nebo zahradě. Nenápadná akce u souseda se však může snadno z…