Alzheimerova choroba si v ČPZP vyžádala za pět let 737 milionů korun

20.09.2022 11:02 | Komerční článek

Alzheimerova choroba je nejčastějším typem stařecké demence. Podle statistik se v roce 2020 v ČR s touto nemocí léčilo 68 120 pacientů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) za léčbu svých klientů s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou uhradila za posledních pět let téměř 737 milionů korun. Od roku 2017 se tyto náklady zvýšily o 34,5 procenta. Vyplývá to z dat ČPZP.

Alzheimerova choroba si v ČPZP vyžádala za pět let 737 milionů korun
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

Za rok 2021 jsme poskytovatelům zdravotních služeb za péči o tyto pacienty zaplatili téměř 158 milionů a za předminulý rok dokonce 180 milionů korun. Meziroční snížení nákladů lze přičíst na vrub epidemie koronaviru, kdy došlo k vyššímu počtu úmrtí starších osob, což znamenalo méně poskytované a tudíž i vykázané péče,“ vysvětluje mluvčí zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová s tím, že ČPZP loni evidovala 2 895 pacientů trpících Alzheimerovou chorobou proti 2 980 pacientům o rok dříve.

Srovnání 2017/2021

+17,06 %

+34,50 %

+14,89 %

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Národní třída 17. listopad

Dobrý den, jak vysvětlíte, že na jednu stranu propagujete přímou demokracii a pak nejdete ani na Národní třídu uctít památku událostí, které vedly k tomu, že tu demokracii máme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Proč Indonésané stále loví mořské želvy?

22:31 Zoo Liberec: Proč Indonésané stále loví mořské želvy?

Mezinárodní výzkum na Sumatře vedený Zoo Liberec odhaluje souvislosti.