Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

11.12.2019 22:49

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – taková je bilance charitativního běhu na letecké základně Ämari v Estonsku, do kterého se zapojili i vojáci z České republiky. Běžci se vydali do terénu ve prospěch veteránů letos už v pátém ročníku.

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Na letecké základně v Estonsku v současnosti slouží sedmdesátičlenná česká jednotka 3. úkolového uskupení Baltic Air Policing 2019. Český kontingent v Estonsku působí v rámci mise NATO pro zabezpečení vzdušného prostoru Baltských států, které nemají vlastní nadzvukové letectvo.

Čeští vojáci se s kolegy z dalších zemí rozhodli připojit k charitativnímu běhu. Vybrat si mohli ze dvou tratí - 2,2 km nebo 7,5 km. Většina českých vojáků vyrazila ve sportovním oblečení na delší trasu, druhá část se vydala na kratší úsek, a to ve výstroji jednotlivých vojenských profesí. Nechyběl mezi nimi například pilot v kombinéze a helmě nebo pyrotechnik ve speciálním odolném obleku. „K běhu pro válečné veterány jsme se rádi přidali a připojili se ke sbírce na dobrou věc. Jsou to naši kolegové a spojenci, takže jsme vůbec neváhali,“ uvedl velitel úkolového uskupení podplukovník Pavel Pavlík.

Do běhu se letos zapojilo přes 200 účastníků a celkově za pět uplynulých ročníků to bylo už 1500 vojáků – sportovců. „To znamená, že máme 1 500 lidí, kteří se starají o zraněné veterány a přejí si, aby se jim ve společnosti dařilo. Moc všem děkujeme!“ sdělil vedoucí pořadatel vrchní praporčík Estonských vzdušných sil Janis Jallai.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

22:49 Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění ve strakonickém ok…