Armáda ČR: Generál Opata ocenil Českou zbrojovku Group a společnost SSI Group

25.05.2021 20:29

Skupina CZG - Česká zbrojovka Group patří k předním výrobcům ručních palných zbraní pro ozbrojené složky. SSI Group je českou rodinnou společností, poskytující komplexní služby v oblasti integrovaného facility managementu. Obě firmy si uvědomují význam a poslání Vojenského fondu solidarity a není jim lhostejný osud vojáků a jejich nejbližších, kteří se dostali do tíživé životní situace.

Armáda ČR: Generál Opata ocenil Českou zbrojovku Group a společnost SSI Group
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Za dlouhodobou podporu fondu je náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata ocenil čestným odznakem AČR Za zásluhy III. stupně. „Vážím si všech příspěvků, které Vojenský fond solidarity obdrží. Nejdůležitější je ale dlouhodobá podpora. Děkuji proto stálým partnerům fondu, že pomáhají dobré věci,“ dodal generál Opata.

V pondělí 24. května byli na Generálním štábu oceněni prezident společnosti CZG Lubomír Kovařík, ředitelka vnějších vztahů CZG Eva Svobodová a ředitel divize vojenských zbraní Martin Šanda.

„Velmi děkuji za toto ocenění. Vojenský fond solidarity podporujeme od jeho vzniku, protože považujeme za důležité pomáhat našim vojákům, kteří slouží doma i v zahraničí, a jejich rodinám. Armáda České republiky hraje zásadní roli nejen v obranyschopnosti našeho státu, ale také v rámci podpory našich občanů, jak ukázala mimo jiné koronavirová pandemie,“ uvedl prezident a předseda představenstva CZG Lubomír Kovařík.

Anketa

Měli by se po návratu z dovolené testovat na covid-19 i Češi po očkování?

71%
24%
hlasovalo: 5707 lidí

Za společnost SSI Group armádní odznak převzali generální ředitel Václav Elman a majitel Jan Vodrážka. „Ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj. Ve vzájemné výborné spolupráci a podpoře fondu chceme i nadále pokračovat a pevně věříme, že nás budou následovat i další společnosti,“ řekl za oceněnou firmu generální ředitel Václav Elman.

Velení Armády ČR postupně oceňuje další společnosti a subjekty, které významně přispívají do fondu. Byla tak už vyznamenána akciová společnost Čepro, společnost Aramark s.r.o., agentura WTF Communication s.r.o a Vojenská zdravotní pojišťovna.

CZG - Česká zbrojovka Group:

  • CZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití.
  • Společnost se podílela na kompletním přezbrojení Armády České republiky.
  • V dubnu 2020 uzavřelo Ministerstvo obrany ČR rámcovou smlouvu se společností Česká zbrojovka na dodávku zbraní a munice v hodnotě až 2,35 miliardy korun.

SSI Group:

  • Je ryze českou rodinnou společností a na trhu komplexní správy a údržby nemovitostí se pohybuje od roku 1990. Společnost zajišťuje převážně služby související s integrovaným facility managementem – bezpečnost, technickou správu a údržbu, energetiku a úklid nemovitostí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

22:54 Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony: