Armáda ČR: Jednotky aktivní zálohy dostanou novou výzbroj a výstroj

09.09.2018 22:56

Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se setkal na cvičení Ample Strike se záložníky. V doprovodu svého poradce pro aktivní zálohu kapitána Ludvíka Cimburka, velitele 22. základny vrtulníkového letectva plukovníka Petra Čepelky a ředitele cvičení plukovníka Zdeňka Gabriela se seznámil s jejich výcvikem a hlavní činností v rámci cvičení.

Armáda ČR: Jednotky aktivní zálohy dostanou novou výzbroj a výstroj
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Během zdravotní přípravy, která se uskutečnila pod vedením instruktorů CLS (combat life saver) simulovali vojáci postup při zranění svého kolegy v boji, jeho následný přesun do bezpečí a poskytnutí první pomoci. Po skončení ukázky poděkoval generál Opata všem záložníkům za jejich zodpovědný přístup k obraně naší země: „Oceňuji každého, kdo se rozhodl stát členem aktivní zálohy a dobrovolně tak převzal výkon branné povinnosti občana České republiky,“ řekl generál Opata.

Vzrůstající zájem o armádu

Dále konstatoval, že je spokojený s naplněností jednotek, což dle jeho slov svědčí o vzrůstajícím zájmu veřejnosti o armádu. Hovořil také o vybavení jednotek novou výzbrojí a výstrojí. Aktivní záložníci vidí jako problematické naplňování pěších rot při krajských vojenských velitelstvích, kdy proces náboru je zdlouhavý. Pozitivně ale hodnotili kurzy základní přípravy a možnost účasti na mezinárodním cvičení.

„Děkuji za podněty, které je třeba řešit. Nechtěl bych, aby byl vnímán nějaký rozdíl mezi jednotkami aktivní zálohy a profesionálními vojáky. K vašim potřebám přistupuji naprosto stejně. Jsme jedna republika - jedna armáda,“ dodal náčelník generálního štábu a popřál příslušníkům mnoho úspěchů v jejich osobním i profesním životě.

  • Vojáci v aktivní záloze jsou primárně předurčeni pro ochranu objektů důležitých pro obranu státu, kterým se v letošním roce stala nejen letecká základna, ale také část kasáren, která byla součástí náročných scénářů s předsunutými leteckými návodčími a osádkami letounů.
  • Nově vytvořené jednotky aktivní zálohy ve struktuře vzdušných sil jsou určeny k posílení schopností strážních a logistických jednotek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

21:26 Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

Ombudsmanka ve spolupráci s organizací META, o.p.s., uspořádala konferenci k současné situaci ve vzd…