Armáda ČR: Sedm desítek nových záložníků a dobrovolníků složilo přísahu

12.11.2018 21:54

V závěru minulého týdne se uskutečnilo v Dědicích slavnostní vyřazení 74 absolventů letošního posledního kurzu základní přípravy pro nové příslušníky aktivní zálohy a účastníky dobrovolného vojenského cvičení.

Armáda ČR: Sedm desítek nových záložníků a dobrovolníků složilo přísahu
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Vojíni a vojínky kromě převzetí absolventských certifikátů složili také vojenskou přísahu. Ta je významným mezníkem v životě každého vojáka, ať už se jedná o vojáka z povolání či příslušníka Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. „Noví vojíni a vojínky se dobrovolně zavázali k naplnění nejvyšších občanských a vojenských povinností odhodláním věrně sloužit své zemi, České republice, navíc v symbolické době, kdy si připomínáme 100. výročí od vzniku Československé republiky,“ uvedl končící náčelník odboru přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy, nynější ředitel Krajského vojenského velitelství Olomouc, plukovník gšt. Vojtěch Prýgl.

„Svým rozhodnutím stát se příslušníky aktivní zálohy naplňujete slova Winstona Churchilla: „Dobrovolník je dvakrát občanem,“ zdůraznil Prýgl a kvitoval s potěšením a hrdostí jejich volbu věnovat se nejen rodině, své práci, ale i bezpečnosti našeho státu.

Šestitýdenní základní kurz probíhal od 1. října u Centra základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a účastníci během něj získali základní dovednosti pro přežití na bojišti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…