Až dvanáct nezávislých okruhů podlahového vytápění v bytech a domech řídí nový Eaton

13.08.2013 15:00

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, nabízí pro regulaci podlahového vytápění či chlazení vícekanálový multiaktor s bezdrátovou komunikací. Tato jednotka zvládne regulaci až 12 nezávislých topných nebo chladících okruhů a skrze radiofrekvenční (RF) napojení na inteligentní systém xComfort je snadno ovladatelná i na dálku. Multiaktor je také vybaven řadou speciálních funkcí, např. senzorem rosného bodu či ochranou proti mrazu.

Až dvanáct nezávislých okruhů podlahového vytápění v bytech a domech řídí nový Eaton
Foto: Eaton
Popisek: Eaton

RF Multiaktor v kombinaci s řídící jednotkou xComfort zajišťuje velmi komfortní řízení vytápění domu s cílem snížení nákladů za energie.

Přínosem této regulace je možnost nastavení různých teplot v jednotlivých místnostech a hlavně v požadovaném čase. Každá místnost je vytápěna pouze pokud je třeba; při odchodu je automaticky nastavena centrálně pro všechny místnosti útlumová teplota. Díky novému způsobu vzdáleného ovládání ze smartphonu nebo tabletu uživatel může pohodlně měnit provozní režimy vytápění/chlazení a nastavovat provozní teploty odkudkoli. Pokud je řízen také zdroj tepla a oběhové čerpadlo, systém xComfort uspoří v domě 20–30 % nákladů na vytápění.

Ovládací prvky komunikují vzduchem

Multiaktor Eaton se nejčastěji instaluje do teplovodního rozdělovače podlahového vytápění. Na reléové výstupy se připojují termoelektrické hlavice 230 V, které regulují průtoky jednotlivých topných větví. Termoelektrické hlavice jsou řízeny reléovými výstupy s PWM regulací, což zajistí příjemně vytopené místnosti dle potřeby a zabraní samozřejmě jejich přetopení. Z kabelových rozvodů je vyžadováno pouze napájení 230 V pro multiaktor, všechny ostatní rozvody jsou již bezdrátové – bez kabelů. Multiaktor s řídící jednotkou xComfort a pokojovými termostaty komunikuje „vzduchem“.

Topení i chlazení lze ovládat řadou komfortních nástrojů

Eaton Multiaktor pro podlahové vytápění je součástí komplexního řešení inteligentní elektroinstalace xComfort. Nejjednodušší je napojit ho bezdrátově na ovládací panely Room Manager či Home Manager, anebo nyní nově na Smart Manager (TCP/IP komunikace v rámci internetu). Jejich prostřednictvím je možné ovládat vytápění v jednotlivých místnostech a nastavit individuální časový plán topení či dokonce chlazení domu. Vzdálený přístup pro správu a řízení domu je umožněn prostřednictvím mobilní aplikace, SMS zpráv či e-mailů.

Pokud uživatel neklade požadavky na změnu teplot v průběhu dne a vyžaduje místnost vytápět na konstantní teplotu (třeba i  různou v každé místnosti), není nutné instalovat řídící jednotku xComfort. Multiaktor komunikuje přímo s pokojovými termostaty s PWM regulací a řídí tak vytápění. Pokud se zatopí v krbu, anebo se místnost přehřeje slunečním zářením, multiaktor okamžitě vypíná podlahové topení v dané místnosti. Pro centrální řízení systému topení či chlazení se využívá RF odchodové tlačítko nebo RF binární vstup, který se napojí na systém EZS. Při odchodu se aktivuje útlumová teplota.

Bezpečnostní prvky zahrnují mj. i senzor rosného bodu

Multiaktor Eaton je vybaven vlastními bezpečnostními prvky v podobě zimní proti mrazové ochrany či letní automatické údržby ventilů. Systém LED diod zobrazuje aktuální stav vytápění, případné poruchy v komunikaci s řídící jednotkou či prostorovými termostaty a také zobrazuje vybité baterie termostatů. V chladícím režimu je aktivní senzor rosného bodu, který  zabraňuje vzniku kondenzátu. Při jeho sepnutí se proces chlazení automaticky přeruší.

Topení na dálku – nová aplikace Eaton

Z Google Play nebo Apple Store je zdarma ke stažení nová mobilní aplikace Smart Home xComfort, umožňující kompletní správu domu – od zónového řízení vytápění či chlazení, ovládání spotřebičů až po sledování dění v domě prostřednictvím IP kamer.

Do bezdrátové instalace Eaton xComfort se doplní RF Smart Manager, který se připojí do WiFi routeru LAN. Prostřednictvím smartphonu či tabletu má pak uživatel neustále k dispozici „dálkový“ ovladač, jenž mu umožní vzdálené propojení s jeho domácností.

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.
Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nepotřebný majetek jde opět do dražby, tentokrát ubytovna v Mikulově

22:28 Armáda ČR: Nepotřebný majetek jde opět do dražby, tentokrát ubytovna v Mikulově

Ministerstvo obrany připravuje opakovanou dražbu nepotřebného majetku.Tentokrát by chtělo zhodnotit …