BESIP: Domů se nevrátilo dalších deset lidí

29.06.2016 9:07 | Zprávy

Od začátku června do neděle 26. 6. zemřelo na našich silnicích 33 lidí. Za poslední týden od 20. do 26. června pak přibylo do statistiky podle předběžných policejních záznamů 10 zmařených životů.

BESIP: Domů se nevrátilo dalších deset lidí
Foto: Archiv
Popisek: BESIP - nové logo

Letošní statistiky dopravních nehod se doposud vyvíjejí příznivě. Významnou měrou k tomu přispěl i poslední týden. Do konce toho minulého zahynulo na českých silnicích o 23 lidí méně, než za stejnou dobu před rokem, po tomto týdnu už je to o 29 životů méně. Proti doposud statisticky nejlepšímu roku 2013, kdy na silnicích zemřelo doposud nejméně lidí, to je zatím o devět životů méně!!! Je ale potřeba neustále připomínat, že dva dlouhodobě nejhorší měsíce, červenec a srpen, máme stále ještě před sebou. V roce 2015 zemřelo za dva prázdninové měsíce 147 lidí.

Z cest se v posledním týdnu nevrátili čtyři řidiči osobních aut a tři spolujezdci. O život přišel také jeden řidič nákladního auta a jeden spolujezdec. Zemřel i jeden cyklista. Hledáte-li v těchto statistických policejních údajích něco optimistického, pak o život v posledním týdnu nepřišel ani jeden motocyklista, od začátku měsíce však to byli už tři, a za květen a červen čtrnáct. Nejohroženější skupinou na silnicích bývají pravidelně chodci, dobrou zprávou je, že od začátku června nezemřel ani jeden. To zlepšuje statistiku od počátku roku, protože do konce května jich zemřelo o 17 víc než vloni.

Můžeme se dohadovat, nakolik nehody z posledního týdne ovlivnilo tropické počasí, prudké víkendové bouřky a následné přívalové deště.  Nejhorším dnem s tragickými následky byl tentokrát čtvrtek se čtyřmi mrtvými. Právě ve čtvrtek a pátek jsme v České republice zažili největší horko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

25. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

9:35 25. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 25. týdnu…