Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

22.06.2026 10:02 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

Víte, jaký je nejčastější koment příznivců vládní koalice na sociálních sítích? Kdybyste neměli Babiše, tak nemáte o čem psát a mluvit. Ne, tak to fakt není. Naopak máme spoustu témat, která bychom potřebovali komunikovat, ale současná vláda nás dnes a denně zásobuje nejen svými kauzami, ale především návrhy zákonů a jejich novel, které směřují Českou republiku do světa zemí vysoce zadlužených, autokraticky vládnoucích, oligarchizaci umožňujících a veřejná média ovládajících. To nejsou žádné výmysly opozice, to jsou prokazatelné kroky koalice ANO, SPD a Motoristů, jejímž šéfem je Andrej Babiš, premiér s největším střetem zájmů v historii české politiky. A naší povinností je neumožnit tomuto člověku víc a víc zneužívat politické moci k obohacování svému, své rodiny a svých firem. Proto je premiér Andrej Babiš tak častým terčem naší kritiky a bude i nadále, protože pokud nevadí soukromé a byznysové  zájmy tohoto oligarchy v pozici předsedy vlády jeho voličům a spolustraníkům, tak nám a našim voličům opozičních stran ano. Jaký je třeba přinést ještě jasnější důkaz, než je nejnovější návrh poslanců z hnutí ANO, kteří navrhují novelu zákona o střetu zájmů u vrcholných politiků, který opět oslabuje pravidla, která znemožňují členům vlády získávat veřejné zakázky a dotace z veřejných zdrojů. Tohle je zcela přímý důkaz vládnoucí koalice, která opět a znovu svému šéfovi otevírá dveře k veřejným penězům a obhajuje něco, co je v běžné demokraticky fungující zemi zcela neobhajitelné. Pojďte mi to tady někdo nějakou podloženou argumentací vyvrátit. 

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 13 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy

11:05 Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám strany.