BIS: Podpořte české zdravotníky, bojují za naše životy

12.03.2021 11:45

Bezpečnostní informační služba se rozhodla veřejně podpořit české zdravotníky a přichází s iniciativou #ceskodekuje. Každý, komu není lhostejný boj českých zdravotníku s COVID-19, je může podpořit balíčkem potravin, sladkostí či nápojů a několika slovy povzbuzení a díků. BIS stejně jako v prosinci podpoří zdravotníky v Ústřední vojenské nemocnici.

BIS: Podpořte české zdravotníky, bojují za naše životy
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS
reklama

Čeští zdravotníci pomyslnou první linii už rok neopustili a ocitají se na pokraji fyzických i psychických sil. Jejich boj přitom zdaleka nekončí. „Zatímco na jaře jsme zdravotníkům tleskali, tak dnes si málokdo uvědomuje, že denně zachraňují stovky životů a zároveň jsou vystaveni tomu, že se to ne ve všech případech podaří. Je čas jim dát najevo, že o tom víme a mají náš nesmírný obdiv a vděčnost,“ říká ředitel BIS Michal Koudelka.

BIS už v prosinci vyzvala důstojníky a zaměstnance, aby formou potravin, sladkostí a nápojů podpořili české zdravotníky v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Za pouhý týden se podařilo shromáždit spoustu darů a akce měla uvnitř služby mimořádně pozitivní ohlas. „Náš dar byl pro personál nemocnice velkým překvapením, protože už dlouho se jím podobné podpory nedostává často. Zatímco v prosinci jsme tuto akci nezveřejňovali, tak tentokrát jsme naší další sbírku spojili s výzvou všem,“ popisuje aktivitu BIS mluvčí Ladislav Šticha.

Ředitel BIS by byl rád, kdyby akce #ceskodekuje byla symbolem, který povzbudí naše vyčerpané zdravotníky a zároveň připomene, že odpovědnost každého z nás může přispět k tomu, že zdravotníkům nebudeme přidělávat další práci a starosti. „Darujme každý drobný dárek a tím dejme najevo, že chceme být zodpovědní a zkusíme vydržet ještě nějaký čas všechna ta omezení, aby se dál neplnily nemocnice a neumírali naši blízcí,“ přeje si ředitel Koudelka.

BIS zveřejnila výzvu na sociálních sítích s tím, že kdo se rozhodne podpořit české zdravotníky balíčkem, má zveřejnit fotky pod heslem#ceskodekuje. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

13:20 České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

České dráhy zahájí od 13. června provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebe…