BIS: Prohlášení ředitele k 25. výročí vzniku BIS

02.08.2019 18:52 | Zprávy
autor: PV

Tento den, kdy si připomínáme vznik Bezpečnostní informační služby, bych rád vyjádřil poděkování stovkám důstojníků i občanských pracovníků, kteří tuto zpravodajskou službu vybudovali, rozvinuli její potenciál a měli a stále mají každý den odvahu znovu a znovu obětovat tolik pro bezpečnost České republiky.

BIS: Prohlášení ředitele k 25. výročí vzniku BIS
Foto: Repro BIS
Popisek: Logo BIS z klipu BIS

Ohlížím se  proti proudu času a vidím všechny těžkosti, nezdary a hledání, ale také obrovské nasazení, entuziasmus a zasloužené úspěchy. Pády a po nich nové vzestupy provázely nelehké počátky budování zcela nové demokratické zpravodajské služby. Jsem naplněn pýchou a hrdostí na naší službu, která se dokázala prosadit navzdory obtížným podmínkám, ve kterých, zejména v prvních letech, musela prokazovat svůj zásadní význam pro bezpečnost státu. Zvládla to a dokázala vyrůst v silnou, sebevědomou a respektovanou instituci.

Chci v tento den také poděkovat některým zahraničním partnerským zpravodajským službám, které nám v nelehkých počátcích zásadním způsobem pomohly. Jsem velmi rád, že dnes, po 25 letech jim toto můžeme v mnoha oblastech oplácet. Vděčnost patří i kolegům z ostatních bezpečnostních a ozbrojených složek státu i mnohým dalším za jejich pomoc a profesionalitu při dlouholeté spolupráci s BIS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Ukrajina

Ukrajina skutečně Rusku zatím odolává, ale myslíte, že je naděje, že válku vyhraje a Rusko porazí? Já si myslím, že to je nereálné a je asi pravda, že čím déle válka bude trvat, tím to bude pro Ukrajinu horší. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Olšanská dostane novou bezbariérovou rampu

22:03 Česká pošta: Olšanská dostane novou bezbariérovou rampu

Na pobočce České pošty v Olšanské ulici na Praze 3 začala realizace nové nájezdové rampy.