Bezpečnostní opatření Policie ČR v souvislosti s nadcházejícími oslavami

26. 10. 2018 8:14

V souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku samostatného Československa Policie České republiky připravila bezpečnostní opatření. Roční příprava na celé bezpečnostní opatření probíhala ve spolupráci s Armádou ČR, Hasičským záchranným sborem, Záchrannou službou hl. m. Prahou, Magistrátem hl. m. Prahy, Městskou policií, a dalšími subjekty.

Bezpečnostní opatření Policie ČR v souvislosti s nadcházejícími oslavami
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Jelikož se v průběhu několika dní v Praze uskuteční velké množství různých akcí s návštěvou mnoha českých, ale i zahraničních státníků, policie připravila adekvátní opatření k zajištění bezpečnosti všech občanů a návštěvníků. Celého opatření se zúčastní několik stovek policistů dopravní, pořádkové služby, služby kriminální policie a vyšetřování, ale i policisté z celorepublikových útvarů, jako je ochranná služba, útvaru pro ochranu prezidenta republiky, letecká služba, pyrotechnická služba a další. Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy posílí dalších několik desítek policistů z různých krajských ředitelství.

V současné chvíli v České republice stále platí 1. stupeň ohrožení terorismem, který vláda vyhlásila v březnu roku 2016 po útoku v Bruselu. V případě potřeby je stále k dispozici hotline linka 800 255 255, na které mohou majitelé a provozovatelé veřejně přístupných objektů a pořadatelé sportovních, kulturních a jiných společenských akcí získat potřebné informace k zajištění bezpečnosti. Tato linka byla zřízena a slouží k prevenci bezpečnostních rizik.

Policie a účast na oslavách

Kromě zajištění bezpečnosti se příslušníci Policie ČR aktivně účastní některých akcí, plánovaných v rámci oslav.

Od páteční osmé hodiny ranní se až do nedělního podvečera s námi můžete setkat v Praze na letenské pláni, kde bude vystavena policejní technika od historické až po současnou nejmodernější a policisté se představí také v dynamických ukázkách v rámci komentovaného celodenního programu. Setkat se zde můžete s našimi preventisty, kteří mají připravené aktivity především pro ty nejmenší návštěvníky. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se chtějí dozvědět více informací o možnostech uplatnění u největšího bezpečnostního sboru v ČR.

V sobotu 27. 10. v 11:00 hod. se na Hradčanském náměstí uskuteční slavnostní přísaha a slib policistů, vojáků a hasičů. Služební slib na tomto pro tyto účely neobvyklém místě, často před zraky rodinných příslušníků, složí více než 200 nově přijatých policistek a policistů.

Neděle bude od 14:00 hod. patřit především přehlídce a defilé nejen techniky na pražské Evropské. V pochodovém proudu uvidíte na 130 policistů reprezentující základní policejní služby, včetně praporečníků s prapory útvarů, psovodů a jezdců na koních. Následovat bude 24 ks nejmodernější techniky v barvách Policie ČR.

Informace k průběhu bezpečnostního opatření naleznete na našem Twitteru (ZDE).

Pozvánky na jednotlivé akce s možností diskuse na našem Facebooku (ZDE):

  • Služební slib ZDE
  • Slavnostní přehlídka ZDE

Bližší informace k bezpečnostnímu opatření na území hlavního města najdete v informaci pražského ředitelství (ZDE).

Upozornění pro občany:
Jelikož v Praze dojde v souvislosti s oslavami k velkému množství dopravních omezení, pro přesun doporučujeme použít výhradně městskou hromadnou dopravu (metro). Z důvodu různých doprovodných akcí a přesunu chráněných osob mohou policisté na různých místech a to na nezbytně dlouhou dobu částečně omezit provoz a proto žádáme občany a především řidiče o respektování dopravních značení a pokynů policistů.

Tímto bychom také velmi rádi upozornili občany, že v rámci přehlídky byla vyhlášena nad velkou částí hlavního města Prahy a částí Středočeského kraje bezletová zóna. Platí zde tedy ze strany návštěvníků přísný zákaz používání bezpilotních prostředků (dronů).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

10:06 KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 568 nově potvrzených případů nákazy korona…