Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní problematikou

16.09.2019 17:48 | Zprávy

V pondělí 16. září 2019 zasedla ve Strakově akademii pod vedením premiéra Andreje Babiše Bezpečnostní rada státu. Zabývala se mimo jiné problematikou Armády ČR, kybernetickou bezpečností či situací ohledně využívání technologií firem Huawei a ZTE.

Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní problematikou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Koncepci výstavby Armády České republiky 2030, která definuje schopnosti Armády České republiky 2030, jež jsou potřebné pro plnění všech požadovaných úkolů, a komplexně reaguje na dynamické změny zhoršujícího se bezpečnostního prostředí v posledních letech.

Bezpečnostní rada státu dále pokračovala v projednávání problematiky zajištění kybernetické bezpečnosti na jednotlivých ministerstvech v České republice zejména z hlediska vynakládaných finančních prostředků v souvislosti se zajištěním plnění povinností podle zákona o kybernetické bezpečnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jakub Janda byl položen dotaz

Jaký je váš názor?

Co si myslíte o vyloučení ukrajinského skeletonisty Vladyslava Haraskevyče z olympijského závodu? A jak se díváte na to, že sportovci mohou startovat pod neutrálním statusem? Ptám se vás jako bývalého sportovce a nyní politika. Jak se na to díváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda se zabývala prevencí závislostí a zrušila několik orgánů

13:21 Úřad vlády: Vláda se zabývala prevencí závislostí a zrušila několik orgánů

Vláda Andreje Babiše zasedla v pondělí poprvé v kompletním složení, i s ministrem životního prostřed…