Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo

03.11.2016 19:50

Ve dnech 24. – 25. října 2016 se v Mnichově uskutečnilo 20. pravidelné bilaterální jednání zástupců českého a německého státního dozoru nad jadernou bezpečnosti.

Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB

Schůzka byla zorganizována na základě Dohody o výměně informací mezi Státním úřadem pro jadernou bezpečnost České republiky a Spolkovým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost Spolkové republiky Německo.

Českou delegaci vedl ředitel sekce pro řízení a technickou podporu SÚJB pan Petr Krs, jejími členy kromě pracovníků SÚJB byli představitelé ministerstev (MŽP, MPO, MZV), českého generálního konzulátu v Mnichově, provozovatele (ČEZ) a SÚRAO a vládní zmocněnec pro jadernou energetiku. V německé delegaci, vedené paní Martinou Palm, vedoucí oddělení mezinárodní spolupráce na Spolkovém ministerstvu životního prostředí, se jednání zúčastnili zástupci spolkových ministerstev (BMUB), ministerstev Spolkové země Bavorsko (StMUV) a dalších institucí (BfE, GRS, Preussen Electra GmbH).

V rámci jednání se delegace navzájem informovaly o aktuálním vývoji v oblasti legislativy a s tím spojené administrativy (NAZ). Poskytnuta byla rovněž informace o roli českého vládního zmocněnce pro jadernou energetiku a o realizaci Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v České republice. Dále obě strany prezentovaly informace týkající se provozu jaderných elektráren, nakládání s vyhořelým palivem a jeho skladování a radiační ochrany a krizového řízení. Jednání proběhlo v přátelské a otevřené atmosféře, doprovázené živou diskusí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT podpoří výzkum elektronických komponent

22:02 MŠMT podpoří výzkum elektronických komponent

MŠMT poskytne finanční podporu celkem čtyřem projektům s českou účastí, které uspěly v mezinárodním …