ČD: Od 1. září opět platí žákovské a studentské jízdné

31.08.2016 9:15 | Zprávy

Se zahájením nového školního roku 2016/2017 mohou od 1. září žáci a studenti opět využívat žákovské jízdné. To jim poskytuje po cesty mezi domovem a školou slevu ve výši desítek procent. Pokud si navíc pořídí In Kartu s některou z nabízených aplikací, mohou obě slevy kombinovat a uspoří až 55 % z ceny obyčejného jízdného. Navíc mohou díky In Kartě cestovat se slevu i ve volném čase.

ČD: Od 1. září opět platí žákovské a studentské jízdné
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Žákovské jízdné mohou využívat žáci a studenti do 26 let pro cesty mezi domovem a školou, případně internátem. Pro získání slevy je třeba nechat si vystavit žákovský průkaz. Tiskopis v ceně 2 Kč je možné koupit v osobních pokladnách na železničních stanicích. Část údajů na průkazu vyplní žák, další údaje pak doplní škola a průkaz také potvrdí. Platnost průkazu na závěr potvrdí za poplatek 50 Kč ještě dopravce. Pro vystavení průkazu je potřebná fotografie pasového formátu (35 × 45 mm).

Žáci a studenti mohou s tímto průkazem využívat zvláštní zlevněné jízdné až do konce školního roku na cesty mezi místem bydlištěm a školou. Vybrat si můžou mezi jednosměrnými a zpátečními jízdenkami. Pro pravidelné cesty každý den v týdnu mají možnost koupit si i týdenní, měsíční nebo čtvrtletní traťové jízdenky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Projekt malého modulárního reaktoru v Temelíně postupuje do další fáze

14:06 ČEZ: Projekt malého modulárního reaktoru v Temelíně postupuje do další fáze

Společnost ČEZ podepsala s českým státem memorandum o spolupráci při přípravě prvního malého modulár…