ČD spustily kampaň, která radí „Jak pohodlně cestovat vlakem“

12. 10. 2016 8:41

Výhody cestování vlakem, veškeré možnosti a služby představuje kampaň, kterou cílí národní dopravce na nové cestující.

ČD spustily kampaň, která radí „Jak pohodlně cestovat vlakem“
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Řada lidí se k cestování vlakem vrátila po mnoha letech, mladá generace pak objevuje výhody cestování na železnici poprvé. Tito lidé tak nemají zkušenosti s cestování vlakem, nebo se od doby, kdy vlak používali naposledy, mnoho věcí výrazně změnilo, proto České dráhy upozorňují na to, jak pohodlně cestovat vlakem.

„Naším cílem je upozornit nové cestující na současné výhody a veškeré možnosti, které mají na palubě vlaků i při plánování cesty. Chceme je naučit využívat při cestě vlakem moderní komunikační a prodejní kanály, se kterými mají zkušenosti z jiných oblastí, jako jsou například mobilní aplikace Můj vlak, možnost nákupu jízdenek na eShopu přes internet, chytrý telefon nebo mobilní aplikaci, možnost úhrady jízdenek platebními kartami, snadné vyhledání spojení on-line a informací o aktuálním provozu. Na palubě vlaků je dnes také řada nových služeb, jako je připojení k internetu přes WiFi nebo služby pro cestující s dětmi, například dětské kino. Díky naší osvětové kampani by se měli lidé o těchto novinkách dozvědět mnohem víc a díky tomu je mohou na svých cestách efektivně využívat,“ říká Radka Turková, manažerka marketingu odboru obchodu osobní dopravy.

Zájemci o rychlé a snadné odpovědi na otázky související s různými oblastmi cestování vlakem od vyhledání spojení, přes nákup jízdenky, po služby na palubě vlaku najdou na speciální microsite www.vlakopedie.cz.

Zájem o cestování vlakem v Česku v posledních letech roste. České dráhy za posledních 5 let zaznamenaly nárůst cestujících o 7 milionů osob a celý drážní obor pak o 12 milionů osob, zatímco přeprava v autobusové dopravě za stejné období klesla skoro o 22 milionů osob. Čechům s téměř 18 cestami na 1 obyvatele včetně kojenců patří s velkým náskokem první příčka v počtu cest vlakem na jednoho obyvatele mezi novými členskými státy Evropské unie. Vlakopedie si klade za cíl přispět k dalšímu zájmu o komfortní, bezpečné a ekologické cestování na železnici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Důvěra v ombudsmana je nejvyšší od roku 2014, v minulém roce stoupla o sedm procent

17:05 Veřejný ochránce práv: Důvěra v ombudsmana je nejvyšší od roku 2014, v minulém roce stoupla o sedm procent

Podle pravidelných průzkumů Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je důvěra v ombudsmana nejvyšš…