ČEZ: Během modernizace řídicích systémů položí v Temelíně desítky kilometrů nových kabelů

15.12.2022 10:06 | Komerční článek

Pokládkou prvních kilometrů nových kabelů zahájili technici v Jaderné elektrárně Temelín instalaci kabelů v rámci náročné modernizace části řídicího systému hlavních výrobních bloků.

ČEZ: Během modernizace řídicích systémů položí v Temelíně desítky kilometrů nových kabelů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Během dvou let mají energetici v plánu položit celkově přes osm desítek kilometrů převážně optických kabelů. Hlavní práce na jedné z největších investic v historii jihočeské jaderné elektrárny zahájil ČEZ loni v září. Kompletně chce mít hotovo v roce 2029.

„Instalace nové kabeláže představuje přípravu pro budoucí nasazení nového řídicího systému. Během několika měsíců položíme 34 kilometrů optických komunikačních kabelů a čtyři kilometry napájecích kabelů,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava: Jak zvířata v Zoo přežívají zimu

20:16 Zoo Jihlava: Jak zvířata v Zoo přežívají zimu

Zima v zoologické zahradě není „mrtvé období“. Některé druhy zvířat chlad vítají, jiné se s ním vyro…