ČEZ Distribuce: Místo oslav covidová ostražitost a zvýšené nasazení po pádu Bohemia Energy

04.12.2021 14:02 | Tisková zpráva

Pět let Call centra v Zábřehu

ČEZ Distribuce: Místo oslav covidová ostražitost a zvýšené nasazení po pádu Bohemia Energy
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Mají skvělý tým a tak se těšili na oslavy pětiletého výročí, místo toho pracují v rozdělených skupinách, částečně v režimu home office, a navíc musí řešit nárůst počtu hovorů po pádu Bohemia Energy a dalších dodavatelů energií. 

Zaměstnanci Call centra ČEZ Distribuce v Zábřehu by přitom mohli slavit nejen pětiletou historii, během níž odbavili bezmála 4,5 milionu hovorů, ale také výborné pracovní prostředí, které je základem pro minimální fluktuaci zaměstnanců, nebo charitativní aktivity, jež pomohly klientům místní Charity. Jako pracovníci kritické infrastruktury státu si ale nemohou vybírat.

„Proběhly jen symbolické několikaminutové oslavy, vzhledem k aktuální epidemické situaci pro každý tým odděleně. Přesto jsme chtěli zaměstnancům poděkovat za jejich nasazení a malým občerstvením dodat síly do zvládání současné situace,“ říká vedoucí zábřežského call centra Pavel Jech. Zaměstnanci, kteří řeší každý den v průměru 3000 telefonátů a stovky e-mailů, se po pádu Bohemia Energy museli vyrovnat s více než 25procentním nárůstem požadavků, hlavně od klientů, kteří hlásí stav elektroměrů v souvislosti s přechodem k dodavateli poslední instance. Na podobné mimořádné situace jsou ale operátoři zvyklí, například při vichřici Herwart v roce 2017 se počet telefonátů zvýšil více než desetinásobně na 35 000 hovorů za jediný den.

Operátoři se navíc musí vyrovnat s epidemickou situací. Na každé směně pracují dva týmy v call centru a další dva v režimu home office.

V „klidných časech“ zaměstnanci odbaví každý pracovní den v průměru 3000 hovorů, z toho zhruba 40 % volajících hlásí poruchy a 60 % lidí telefonuje kvůli jiným distribučním požadavkům, například žádají o připojení, ptají na odstávky, hlásí rozplombování nebo požadavky na ořez dřevin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Kraj Vysočina je bohatší o novou kulturní památku

11:27 NPÚ: Kraj Vysočina je bohatší o novou kulturní památku

Pozdně barokní kaple ve Stříteži u Jihlavy byla prohlášena novou kulturní památkou v Kraji Vysočina.