ČEZ ESCO a Třinecké železárny budou spolupracovat na dekarbonizaci výroby oceli

08.08.2024 10:34 | Tisková zpráva

Trendy dekarbonizace, snižování spotřeby energie a uhlíkové stopy se dotýkají i energeticky nejnáročnějších průmyslových odvětví. Třinecké železárny, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji a největším tuzemským výrobcem oceli, se chtějí zaměřit na dekarbonizaci výroby oceli a celého svého podnikání. V příštích letech budou investovat do snižování energetické spotřeby, fotovoltaických a jiných nízkoemisních elektráren nebo elektromobility. O možných řešeních a konkrétní spolupráci jednalo vedení Třineckých železáren s vedením společnosti ČEZ ESCO, největším tuzemským dodavatelem úsporných a dekarbonizačních řešení pro průmysl, města, nebo kraje.

ČEZ ESCO a Třinecké železárny budou spolupracovat na dekarbonizaci výroby oceli
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Výroba oceli je charakteristická velkou energetickou náročností a její snižování je velkou a také nákladnou výzvou. Celosvětový trend je nicméně neúprosný a na vysoce konkurenčním trhu s ocelí v budoucnu obstojí jen ten, kdo se nebude bát investic a bude se věnovat dekarbonizaci a větší efektivitě produkce. Na nízkou emisní stopu naší oceli budou navíc klást stále větší důraz naši odběratelé, pro které je udržitelnost silné téma,“ říká generální ředitel Třineckých železáren Roman Heide.

Třinecké železárny ohlásily transformační program Green Werk, jehož cílem je do roku 2030 snížit emise oxidu uhličitého v Třineckých železárnách o 55 procent v porovnání s rokem 1990. Program se zaměřuje na využití zelené energie ve výrobních procesech a provozu a obsahuje zhruba 20 projektů za více než 40 miliard korun. Letos také vedení železáren uzavřelo memorandum s vládou a Moravskoslezským krajem o podpoře větší udržitelnosti výroby.

ČEZ ESCO se jako lídr moderní energetiky věnuje velkým dekarbonizačním projektům ve firmách dlouhodobě a má za sebou řadu rozsáhlých zakázek nejen v průmyslu, ale i v krajích nebo velkých městech. „Rostoucí poptávka našich zákazníků jasně ukazuje, že podniky už nezbytnost dekarbonizačních investic nejen vnímají, ale i ve velkém realizují. To se týká i těžkého průmyslu. Naším úkolem v ČEZ ESCO je najít dobrá řešení jak pro menší zákazníky, tak pro ty největší firmy. Jsme tak připraveni pomoci i Třineckým železárnám a podpořit je v ekologizaci oboru, který je s moravskoslezským regionem historicky a ekonomicky úzce spjatý,“ dodává generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČEZ , TZ

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů

11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů

Finanční správa spustí na konci srpna kontrolní akci s názvem EMPORION, ve které se zaměří na přizná…