ČEZ: Energetici z východních Čech pomohli prací 11 neziskovkám

26. 4. 2019 21:33

Přes šedesát dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ se během dvou dní zapojilo do letošní první etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

ČEZ: Energetici z východních Čech pomohli prací 11 neziskovkám
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jedenáct neziskových organizací převážně v oblasti sociálních služeb se po dobu dvou dní stalo pracovištěm celkem 68 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Dobrovolníci ze společností ČEZ, ČEZ Distribuce, ČEZ Korporátní služby, ČEZ ESCO a ČEZ Prodej pomáhali s úklidem a úpravami zahrad i úklidem vnitřních prostor, přiložili ruku k dílu při drobných řemeslných úkonech nebo se věnovali přímo klientům navštívených organizací.

Firemní dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky. V letech 2008 - 2018 se projektu Čas pro dobrou věc formou skupinové či individuální pomoci účastnilo 5 789 dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ. Zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (např. péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory aj.), oblast životního prostředí a obnovy tradic a kulturního dědictví. „Klientům sociálních zařízení přinášejí dobrovolnické dny zpestření každodenního života a na obou stranách pomáhají taková setkání k odstranění někdy i zbytečných bariér. Děkuji všem našim dobrovolníkům za odvedenou práci pro neziskové organizace,“ dodala členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

V Královéhradeckém kraji se síla a pomoc dobrovolníků soustředily do šesti lokalit organizací Sdružení Neratov, PROSTOR PRO, Nomia, Oblastní charita Červený Kostelec - Domov sv. Josefa a Centrum rozvoje Česká Skalice, Vila Čerych. Domov sv. Josefa si pro návštěvu ZOO ve Dvoře Králové nad Labem přizval šest dobrovolníků z ČEZ Distribuce, kteří výletníkům s roztroušenou sklerózou pomáhali při manipulaci s vozíčkem, nabídli asistenci při nákupu občerstvení a po celou dobu jim dělali společnost.

„Dobrovolníkem jsem na této akci byl už počtvrté a mohu říci, že jsem vděčný nejen naší firmě za podporu a pomoc lidem, kteří to potřebují, ale i kolegům z týmu, kteří na tyto akce jezdí. Klienti z Domova sv. Josefa si i přes svá postižení mohli s naší pomocí vyzkoušet, např. nakrmit žirafy, což pro ně bylo životním zážitkem. Poté jsme navštívili výběh nosorožce a prošli si ZOO. Den byl zakončen jízdou v Safari, kde vozíčkáři mohli vidět pár metrů od sebe živá zvířata,“ vypráví své zážitky Milan Odl, technik dálkových měření v ČEZ Distribuce.

Také konzultantka ze společnosti ČEZ Prodej, Barbora Vincencová, sdílí radost z účasti na firemním dobrovolnictví. „V dětském krizovém centru Nomia v Hradci Králové jsem dostala na starost vytřídění a vystěhování skladu. Během dne jsem se seznámila s činností centra a jsem upřímně ráda, že taková místa pro děti existují“.

V Pardubickém kraji pomáhali dobrovolníci z ČEZu těmto organizacím: Dětské centrum Svitavy, Dětské centrum Veská v Sezemicích, Domov fontány v Přelouči a Centrum sociální pomoci města Litomyšl. V Sezemicích například uvítali pomoc na zahradě a opravu herních prvků na dětském hřišti. Dětské centrum Veská je zdravotnické zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Poskytuje dále sociální služby pro děti a rodiče v nepříznivé situaci, odlehčovací pobytové služby apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM uhájil státu 2,3 milionu ve sporu o náhradu škody

7:34 ÚZSVM uhájil státu 2,3 milionu ve sporu o náhradu škody

Právní zástupkyně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové uhájila státu 2…