ČEZ: Energetika láká, Temelín loni navštívilo 41 596 lidí

05.02.2024 16:03 | Tisková zpráva

Přesně 41 596 návštěvníků si loni prohlédlo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Historicky jde o třetí nejvyšší návštěvnost. V meziročním srovnání je to 6 396 návštěvníků více. Dalších 9 672 přivítala jihočeská jaderná elektrárna v rámci on-line prohlídek na dálku Virtuálně v elektrárně. Celkově si tak jadernou elektrárnu Temelín prohlédlo 51 268 lidí. Dokonce rekordní návštěvnost zaznamenal ČEZ na všech svých infocentrech. Reálně i virtuálně si je prohlédlo 280 998 lidí.

ČEZ: Energetika láká, Temelín loni navštívilo 41 596 lidí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Mezi největší lákadla při návštěvě Infocentra Jaderné elektrárny Temelín patří ReakTour. Jde o hromadnou prohlídku nejstřeženějších prostor jaderné elektrárny. Prostřednictvím speciálních brýlích pro virtuální realitu se návštěvníci dostanou do nejzajímavější a nejstřeženějších míst elektrárny, jako třeba k jadernému reaktoru, do chladicí věže nebo na blokovou dozornu, odkud se elektrárna řídí.

Vedle toho ČEZ nabízí zájemcům o energetiku ještě jeden druh virtuálních prohlídek, zvané Virtuálně v elektrárně. Loni se prostřednictvím speciální televizního studia a aplikace Teams do Temelína podívalo 9 672 lidí, většinu z nich tvořili student. „Aktuální ročník Virtuálně v elektrárně probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jde o unikátní projekt, kdy jednoduchou a poutavou formou vysvětlujeme princip fungování elektráren a dalších energetických zařízení. Jde o důležitou součást školního vzdělávání a utváření zájmu studentů o energetiku, což nám do budoucna může pomoci získat potřebné odborníky na pozici zaměstnanců Skupiny ČEZ,“ uvedla Kateřina Bartůšková, vedoucí infocenter Skupiny ČEZ.

I přes moderní virtuální technologie fyzická prohlídka návštěvníky stále láká. I proto loni ČEZ v Temelíně připravil na prázdniny dny otevřených dveří. Během 35 termínů si jihočeskou jadernou elektrárnu prohlédlo téměř šest stovek návštěvníků. „Energetika je aktuálním tématem a i letos budeme pokračovat ve zpřístupnění nejen jaderných elektrárny, ať už virtuálně nebo reálně,“ doplnila Petr Šuleř, vedoucí komunikace jaderných elektráren ČEZ.

Aktuálně mohou lidé využít jedinečné možnosti podívat se do útrob vodní elektrárny Lipno I. Prohlídky nejvýkonnější elektrárny tzv. Vltavské kaskády budou probíhat o víkendech během února a března. Zájem je přitom enormní. Kapacita 672 míst byla zaplněná během několika dní.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Drogy ani cigarety před celníky neukryli. Pomohl i služební pes

7:44 Celní správa: Drogy ani cigarety před celníky neukryli. Pomohl i služební pes

Začátkem prázdnin měli celníci z moravskoslezského kraje plné ruce práce. V jeden den totiž v dopole…