Během topné sezony 2018/19 se topilo zhruba o 22 dnů více, než v té minulé, i když byla klimaticky chladnější jen o 1,8 procenta. Jednalo se tak o čtvrtou nejteplejší zimu poslední dekády, která byla zakončena nejchladnějším květnem desetiletí s teplotou 10,9 °C. Květnový průměr dekády je přitom 13,2 °C. V porovnání s loňským květnem s teplotou 16,5 °C, byl ten letošní chladnější dokonce o 5,6 °C.
„Podle květnových teplot se v poslední dekádě končilo s vytápěním průměrně 19. května. Topení až do konce května ale není nijak výjimečné. Stalo se to v letech 2013 a 2014 s týdenním přerušením vytápění ve druhé polovině měsíce. V roce 2015 se dokonce topilo nepřetržitě až do konce května, podobně jako letos. ČEZ Teplárenská přitom podle lokalit postupně přestávala s dodávkami tepla. Nejdříve to bylo 20. 5. například v Ústí nad Labem, Teplicích, Bohumíně a Orlové. Naopak Trutnovsko bylo poslední lokalitou, kam dodávala teplo až do 31. května,“ doplňuje výše uvedené Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské.
Technický ředitel společnosti Pavel Šušák pak na jeho slova navazuje tím, že v současné době se již naplno rozběhly tradiční letní odstávky, jejichž smyslem je kontrola veškerého teplárenského zařízení před novou topnou sezonu 2019/20. Ta, ač se to nezdá, zaklepe na dveře už v září, tedy za dva měsíce. „Samozřejmě první podzimní měsíc bývá ještě poměrně teplý, takže se většinou netopí, my ovšem musíme bát připraveni. V praxi to znamená, že nyní musí proběhnout veškeré opravy, revize a údržbové práce, diagnostika technického stavu parovodů a horkovodů, kontroly výměníkových stanic, případně výměny dosluhujících armatur a podobně.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva