ČEZ Teplárenská: Domácnosti v Nejdku v novém roce ušetří zhruba tisíc korun za teplo

14.12.2020 9:15

V létě podepsané Memorandum o vzájemné spolupráci mezi společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ a městem Nejdek přináší první ovoce.

ČEZ Teplárenská: Domácnosti v Nejdku v novém roce ušetří zhruba tisíc korun za teplo
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

V příštím roce zde poklesne cena tepla dodávaného do domácností prostřednictvím centrální rozvodné sítě o pět procent. K podpisům pod memorandum se v červenci rovněž připojili představitelé společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., a SUAS - Teplárenská, s. r. o. Všichni se tak zavázali k dlouhodobému zajištění centrálního zásobování teplem v lokalitě tohoto krušnohorského města i přes horizont roku 2027.

„Snížení koncové částky za teplo o pět procent je důkazem, že námi všemi podepsané memorandum dává smysl a ČEZ Teplárenská tím deklaruje zajistit kvalitní a bezpečné dodávky tepla za konkurence schopné ceny pro všechny zákazníky v lokalitě,“ říká Jan Nechvátal, generální ředitel ČEZ Teplárenské. „Pro uživatele klasického panelového bytu na sídlišti, to může znamenat úsporu kolem jednoho tisíce korun ročně.“

Podle Ludmily Vocelkové, starostky Nejdku, má vedení města trvalý zájem na stabilizaci dodávek tepla a tím i na dlouhodobém provozování centrálního zásobování teplem ve svém majetku. „Pochopitelně musí být zachován určitý komfort služeb nejen pro zákazníky z řad obyvatelstva, ale i pro městské organizace, místní firmy a uživatele nebytových prostorů. Zatím máme s ČEZ Teplárenskou dobré zkušenosti. Jsem ráda, že naše spolupráce funguje také se společnostmi Sokolovská uhelná, právní nástupce a SUAS-Teplárenská. I já kvituji, že společně podepsané memorandum již nese své první ovoce v podobě snížení ceny tepla pro naše obyvatele,“ uvedla starostka.

ČEZ Teplárenská  se v krušnohorském Nejdku stala nájemcem rozvodného zařízení centrálního zásobování teplem 1. července 2018 coby nový stoprocentní vlastník společnosti AYIN, s. r. o., která měla do té doby ve městě v dlouhodobém nájmu tyty rozvodné sítě a výměníkové stanice. O další rok později pak došlo k fúzi společnosti AYIN s ČEZ Teplárenskou, do níž přešli i stávající zaměstnanci. Pro odběratele tepla to přitom znamenalo jen to, že se v místě vyměnili cedule s názvem společnosti.

Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 145 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem se jedná o 143 odběrná místa. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová. Kromě tří krátkých úseků, kde překlenuje vodní toky, je parovod o délce 8 810 m veden v zemi. Celková délka parních rozvodů pro lokalitu Nejdek činí 19,1 km, horkovodních rozvodů 1,3 km a teplovodních rozvodů 4,7 km. Výměníkových stanic je dvanáct.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Pachové ohradníky ochrání zvěř i motoristy na desítkách kilometrů frekventovaných silnic

17:56 Kraj Vysočina: Pachové ohradníky ochrání zvěř i motoristy na desítkách kilometrů frekventovaných silnic

Myslivecké spolky na Vysočině letos osadí nebo obnoví pachové ohradníky na 112 km vybraných silnic. …