ČEZ: V okolí Temelína dal Oranžový rok zelenou velikonočním tvořivým dílnám

15.04.2019 12:13

Velikonoce klepou na dveře a v okolí Jaderné elektrárny Temelín to o víkendu bylo znát. V sobotu 13. a v neděli 14. dubna se zde konalo s její podporou hned několik předvelikonočních akcí.

ČEZ: V okolí Temelína dal Oranžový rok zelenou velikonočním tvořivým dílnám
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Prostranství před kulturním domem ve Vodňanech na Strakonicku obsadil už v sobotu dopoledne Velikonoční jarmark v režii zdejšího městského kulturního střediska. Odpoledne se k němu přidaly tvořivé v objektu vodňanského komunitního centra. Výrobě velikonoční výzdoby, malování vajec, perníčků a podobných symbolů svátků jara, se věnovaly napříč generacemi také dívky a ženy v nedalekých Číčenicích.

„Velikonoční tvořivé dílny nejsou v našem pojetí pouze o výrobě sváteční výzdoby, ale také o přátelském setkání se sousedy a kamarády, v tomto případě spíše se sousedkami a kamarádkami, a o společném, příjemně stráveném jarním víkendovém odpoledni,“ uvedla starostka Číčenic Renata Regálová.

Sobotní vodňanský jarmark i velikonoční tvořivé dílny, stejně jako tvořivé dílny v Číčenicích na Strakonicku, Pasekách na Písecku nebo nedělní dílny v Malešicích, místní části Dřítně na Českobudějovicku a ve Žďáru na Písecku, byly součástí akcí pořádaných v rámci projektu Oranžový rok, kterým Skupina ČEZ podporuje sportovní, kulturní a společenské akce pořádané obcemi v okolí Jaderné elektrárny Temelín.

„Tímto způsobem spolufinancuje ročně až dvacet různých akcí, od tvořivých dílen přes různé výlety, tradiční akce, jako je například Pálení čarodějnic či Silvestr, přes různé závody a turnaje až po plesy. Hodně aktivní jsou v tomto směru jako pořadatelé členové místního Číčenického klubu, sboru dobrovolných hasičů, mysliveckého sdružení či Tělovýchovné jednoty Blata,“ zdůraznila starostka.

Obec Číčenice leží čtyři kilometry východně od Vodňan na důležité železniční křižovatce tratí České Budějovice – Plzeň a Týn nad Vltavou – Volary. Pod samosprávu obce spadají také místní části Újezdec a Strpí.

V úterý 16. dubna se s podporou temelínské elektrárny uskuteční velikonoční tvořivé dílny také v Olešníku na Českobudějovicku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

19:38 DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

Vozovna Střešovice za 110 let svého fungování od 24. října 1909 poskytla střechu nad hlavou tisícům …