ČEZ opět varuje před podvodnými reklamami

06.12.2021 14:21 | Tisková zpráva

Na internetu se opakovaně objevují reklamy, které jsou lživé a zneužívají dobrého jména společnosti ČEZ a jejích představitelů. ČEZ nemá s těmito reklamami nic společného a zajišťuje jejich stáhnutí. Nemůžeme nicméně zaručit, že podvodníci nebudou své kroky opakovat.

ČEZ opět varuje před podvodnými reklamami
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Reklamy lákají uživatele k investování prostřednictvím fiktivní platformy nebo na údajný nový způsob automatického obchodování s kryptoměnami, který prý ČEZ vyvinul. Obsahují i zcela smyšlená vyjádření představitelů společnosti ČEZ a používají nezákonně záběry z reklamních videí ČEZ. Šíří se zejména prostřednictvím sociální sítě Facebook a YouTube.

Podvodné stránky slibují nereálné zisky a vyzývají uživatele k registraci. Apelujeme na všechny, kdo se s takovou reklamou setkali, aby tyto stránky ignorovali, a především aby odmítli registraci a nezadávali žádné osobní údaje.

Celou věcí se velmi intenzivně zabývá právní oddělení ČEZ společně s útvarem compliance a útvarem ochrana Skupiny ČEZ. Již jsme podali trestní oznámení.

Pokud tento typ podvodné reklamy zaznamenáte na sociálních sítích, budeme rádi, když na dané síti na tento příspěvek upozorníte, tj. nahlásíte jej jako podvodný. Čím více hlášení provozovatel dostane, tím pravděpodobněji bude daná reklama zablokována, čímž pomůžete především dalším uživatelům, kteří by se mohli nachytat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Odvolání ředitele FN Královské Vinohrady Petra Arenbergera

22:30 Ministerstvo zdravotnictví: Odvolání ředitele FN Královské Vinohrady Petra Arenbergera

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v pátek odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice Královské…