ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do samotestování, zdvojnásobuje počet testů v klíčových provozech

02.03.2021 11:48

ČEZ se tento týden jako jedna z prvních českých firem zapojila do samotestování svých zaměstnanců. Už od začátku roku ale ČEZ testuje pravidelně pomocí klasických PCR a antigenních testů v klíčových provozech, jako jsou například jaderné elektrárny a distribuce.

ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do samotestování, zdvojnásobuje počet testů v klíčových provozech
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Skupina ČEZ provozuje část kritické infrastruktury naší země, dodávky elektřiny a tepla jsou základem fungování všeho ostatního. Zajištění bezproblémové výroby a distribuce energie proto podřizujeme veškeré naše úsilí. Až dosud jsme testovali více než 1000 zaměstnanců týdně antigenními a PCR testy zejména v jaderných elektrárnách a distribuci a dalších provozech důležitých pro chod kritické infrastruktury. Teď toto tempo ještě navýšíme. Zároveň se jako jedna z prvních firem pouštíme do samotestování. To znamená, že se podle dané metodiky zaměstnanci mohou otestovat sami bez dohledu lékaře či zdravotníka, a předcházet tak šíření nákazy,“ vysvětluje předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

88%
12%
hlasovalo: 30273 lidí

ČEZ testuje klasickými testy za pomoci zdravotníků týdně zhruba 1000 klíčových zaměstnanců v důležitých provozech. Nyní chce počet těchto testů zdvojnásobit a provádět okolo 2000 PCR a antigenních testů týdně. Tyto testy budou nadále určeny pro zaměstnance důležité pro chod klíčové infrastruktury. Zároveň nově využijeme samotestování. Bude určeno pro ostatní zaměstnance, kteří nejsou standardně testování PCR a antigenními testy a i nadále docházejí do práce. Samotestů bude prováděno řádově tisíce týdně. Další zaměstnanci jsou na home office a do práce nedocházejí.

„Prvních několik tisíc samotestů už k nám dorazilo. Nyní je začneme distribuovat v rámci Skupiny ČEZ a zaměříme se na proškolení zaměstnanců, aby dokázali testy správně používat. Samotest pomůže indikovat například bezpříznakové pacienty. Zaměstnanci s příznaky budou samozřejmě nadále využívat klasických testů,“ říká členka představenstva zodpovědná za lidské zdroje Michaela Chaloupková.

ČEZ je připraven i na formát, kdy by se zaměstnanci samotestovali přímo doma před odchodem do práce. Záležet bude na tom, zda to umožní legislativa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ:  Vyjádření k navrhované demolici novoměstského domu čp. 1881 v ulici Boženy Němcové 5

17:05 NPÚ: Vyjádření k navrhované demolici novoměstského domu čp. 1881 v ulici Boženy Němcové 5

Na začátku druhého zářijového týdne 2021 podal majitel blokového domu čp. 1881 na Novém Městě v ulic…