ČMKBK: Roční kontrakty silové elektřiny zlevnily, plyn zdražil

21.11.2016 14:56

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 46. týdnu uzavřeno 10 kontraktů na dodávku 9,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro spotřebitele za 8,2 milionu korun. Silová elektřina zlevnila, cena zemního plynu naopak vzrostla.

ČMKBK: Roční kontrakty silové elektřiny zlevnily, plyn zdražil
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

Cena ročního kontraktu silové elektřiny v nízkém napětí koncem týdne klesla na 887 Kč/MWh, ve vysokém napětí uzavírala na kurzu 859 Kč/MWh. Roční kontrakt zemního plynu v maloodběru zdražil na 490 Kč/MWh, ve velkoodběru obchodování skončilo na ceně 481 Kč/MWh.

Svůj úspěšný nákup energií na ČMKBK v listopadu zveřejnilo město Svitavy. „Rada města schválila záměr uskutečnit tuto zakázku pro období let 2017 a 2018, takže jsme vysoutěžili energie na dva roky, a to prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Roční úspora za energie díky centralizaci zakázek dosáhne výše zhruba 650 tisíc korun," uvedla pro Svitavský deník vedoucí odboru vnitřní správy města Ilona Kociánová.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

8:51 Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

Eldicare je projekt SSA („Aliance odvětvových dovedností“) financovaný Evropskou komisí v rámci prog…