ČNB: Noví členové bankovní rady a viceguvernéři jmenováni

25.11.2018 8:20 | Zprávy

Bankovní radu České národní banky čeká 1. prosince 2018 obměna. Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval dva nové členy bankovní rady Tomáše Holuba a Aleše Michla na šestileté funkční období. Prezident současně jmenoval dva stávající členy bankovní rady ČNB – Marka Moru a Tomáše Nidetzkého – novými viceguvernéry.

ČNB: Noví členové bankovní rady a viceguvernéři jmenováni
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Tomáš Holub a Aleš Michl doplní bankovní radu poté, co viceguvernérům Mojmíru Hamplovi a Vladimíru Tomšíkovi skončí 30. listopadu 2018 druhý šestiletý mandát.

Tomáš Holub (44) působí v České národní bance 18 let a do bankovní rady přichází z pozice ředitele měnové sekce. Dlouholetý investiční stratég Aleš Michl (41) zastával před jmenováním do bankovní rady ČNB post spoluzakladatele investiční společnosti Robot Asset Management SICAV a externího ekonomického poradce předsedy vlády. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPÚ díky Programu rozvoje venkova dokončil stovky projektů

16:26 SPÚ díky Programu rozvoje venkova dokončil stovky projektů

Program rozvoje venkova 2014–2020 (PRV) umožnil financování stovek projektů pozemkových úprav, které…