ČOI: Prodejci na libereckém blešáku dodržují zákon

23.07.2017 7:29

Tradiční konání tzv. hobby burzy neboli blešáku se stalo pravidelnou a hojně navštěvovanou akcí obyvatel Libereckého regionu. Doprovodným programem je i nabídka občerstvení, masných produktů a uzenin, cukrovinek, květin a drobného průmyslového zboží.

ČOI: Prodejci na libereckém blešáku dodržují zákon
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Libereckého kraje provedla na této akci osm kontrol a porušení zákona o ochraně spotřebitele ze strany prodejců nezaznamenala ani v jednom případě.

Liberecké blešáky mají dlouhou historii konání. Pravidelně každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci od jara do podzimu se na ploše centrálního parkoviště u Home Credit Areny Liberec nabízí vše, co lidem doma překáží a přitom to má stále svoji hodnotu. Na akci jsou prodávány předměty z druhé ruky a zboží tradičních řemesel. Součástí je také nabídka občerstvení.

Česká obchodní inspekce uskutečnila 8 kontrol, které byly zaměřeny na poctivost prodeje, kdy inspektoři monitorovali především vystavení dokladů o zakoupení výrobků na vyžádání a jeho zákonné náležitosti, označení výrobků cenou, informační povinnosti a prodej výrobků, které by mohly porušovat některá práva duševního vlastnictví (padělky). Inspektoři provedli kontrolu sortimentu občerstvení, řeznictví, cukrovinek, květin a drobného průmyslového zboží jako jsou kabelky, peněženky, kolářství a sklo.

ČOI nezjistila při kontrole v žádném případě porušení zákona č. 634/1992Sb., o ochraně spotřebitele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

boj s dezinformacemi

Dobrý den, proč se podle vás šíří dezinformace? Není to náhodou proto, že vy politici špatně komunikujete? Ostatně na špatnou komunikaci této vlády poukazují mnozí. A jak přesně s nimi chcete bojovat? Budete odsuzovat všechny názory, které se neslučují s těmi vašemi? To totiž teď děláte. A ještě je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Udržitelné cestování: Mladí lidé jdou příkladem

10:04 CzechTourism: Udržitelné cestování: Mladí lidé jdou příkladem

Pětina Čechů zná pojem udržitelné cestování a 9 z 10 turistů by informace o udržitelnějším cestování…