ČOI: Reklamace zájezdu

03.11.2016 14:10

Reklamaci zakoupeného zájezdu může spotřebitel podat jak u cestovní kanceláře, tak u cestovní agentury, obojí je možné. Na takový podnět spotřebitelky reagovala Česká obchodní inspekce Libereckého kraje. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele byla uložena cestovní kanceláři pokuta.

ČOI: Reklamace zájezdu
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce
reklama

Na základě podnětu spotřebitelky proběhla na začátku měsíce října kontrola cestovní kanceláře v Liberci. Spotřebitelka ve svém podnětu uváděla, že u CK chtěla reklamovat zájezd, který byl i touto CK pořádaný. Spotřebitelka si však zájezd vybrala a zakoupila u cestovní agentury. CK ji odmítla s tím, že má zájezd reklamovat tam, kde si ho zakoupila. Na dotaz, do jaké doby musí být reklamace uplatněna, jí byla CK poskytnuta informace, že může přijít kdykoliv. Reklamace s ní nebyla sepsána a žádné písemné potvrzení o uplatnění neobdržela.

Inspektoři ČOI provedli kontrolu na základně zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. CK potvrdila pravdivost podnětu spotřebitelky, kdy jí skutečně byly podány špatné informace, neboť zájezd může reklamovat buď u CA, nebo přímo u CK, která ho pořádá, a to ve lhůtě do 1 měsíce od návratu ze zájezdu.

Zjištění ČOI bylo vyhodnoceno jako porušení zákona o ochraně spotřebitele, konkrétně pak v paragrafech, které ukládají prodávajícímu povinnost řádně informovat spotřebitele o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění reklamace a přijmout reklamaci a vystavit písemné potvrzení o jejím uplatnění.

Za porušení zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele byla společnosti uložena pokuta příkazem na místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice obměnila kardioangiografický přístroj

17:28 Nemocnice České Budějovice obměnila kardioangiografický přístroj

Nemocnice České Budějovice, a.s. instalovala v nově rekonstruované katetrizační laboratoři českobudě…