ČOI odhalila ve Strážném padělky za 2 miliony korun

21. 11. 2018 19:59

Jihočeská ČOI odhalila při mimořádné kontrolní akci na tržnici ve Strážném padělky v hodnotě originálů 2 miliony korun. Převážně se jednalo o textilní výrobky, opasky, brýle a obuv.

ČOI odhalila ve Strážném padělky za 2 miliony korun
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. „Mimořádná kontrolní akce prokázala přetrvávající nedostatky v oblasti skladování padělků a nabídky k prodeji. Z tohoto důvodu se jihočeská ČOI bude i nadále zaměřovat na kontroly v příhraničních tržnicích,“ uvedla k akci ředitelka ČOI Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila společnou mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Strážném. Spolu s kolegy ze středočeské inspekce, Hl. města Prahy a Cizineckou policií se zaměřili na dodržování zákona o ochraně spotřebitele, který mimo jiné zakazuje obchodníkům prodej výrobků nebo služeb porušující práva duševního vlastnictví. V jednom případě inspektoři využili své pravomoci zjednat si vstup do uzavřených prostor, kde existuje důvodné podezření na skladování padělků, a za účasti přizvané osoby otevřeli sklad, který tvořil zázemí prodejního stánku. Při kontrolách bylo zajištěno téměř 1 100 kusů výrobků v hodnotě originálů 2 045 280 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky. Konkrétně se jednalo o mikiny, trička, bundy, šátky, opasky, brýle a obuv označené ochrannými známkami  Nike, adidas, Louis Vuiton, Puma, Hollister, Camp David, Gucci, Burberry, Mammut, Michael Kors, Audi, Mercedes Benz a Volkswagen.

V současné době probíhá identifikace majitelů obou skladů. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vybrané zajištěné výrobky budou využity pro humanitární účely, zbývající budou zlikvidovány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Poslanci mají na vybranou chránit přírodu, nebo otevřít národní parky developerům

19:18 AOPK ČR: Poslanci mají na vybranou chránit přírodu, nebo otevřít národní parky developerům

Ve třetím čtení nového stavebního zákona budou totiž poslanci hlasovat i o některých pozměňovacích n…