ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci v České Třebové

24. 6. 2018 20:16

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci v České Třebové, kde se zaměřila na dodržování zákonů v restauracích a obchodech. Inspekce provedla 18 kontrol a v 11 případech (61 %) zjistila porušení právních předpisů.

ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci v České Třebové
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla 18 kontrol v oblasti služeb, obchodní sítě a provozoven veřejného stravování v České Třebové. Zároveň v lokalitě okresu Ústí na Orlicí odebrala na 4 čerpacích stanicích 7 vzorků pohonných hmot.

Inspektoři ČOI zjistili v 11 provozovnách porušení právních předpisů. Jednalo se především o porušení zákona o ochraně spotřebitele (č. 634/92 Sb.) a zákona o technických požadavcích na výrobky (č. 22/97 Sb.).

Nejčastěji obchodníci porušili zákon o ochraně spotřebitele, kdy mimo jiné v 5 případech neseznámili spotřebitele s konečnou platnou cenou nebo nedodrželi informační povinnosti. V jednom případě se také inspektoři setkali s padělaným zbožím. Konkrétně se jednalo o zneužití ochranné známky Pikaču a 3 kusy výrobků v hodnotě originálů 600 Kč byly zabaveny.

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uložila zákaz prodeje na 186 kusů výrobků v celkové hodnotě 78 160 Kč. Dále na místě udělila 7 pokut za 9 000 Kč. Se 4 kontrolovanými osobami bude zahájeno správní řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

22:54 České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

Vrcholové vedení Českých drah posílí o zkušeného manažera. Dozorčí rada společnosti na svém řádném z…