ČPZP: Očkování je u nás nejžádanějším benefitem

03.03.2020 10:50

Nejvíce využívaným benefitem České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je příspěvek na očkování. Jen za poslední dva roky pojištěnci ČPZP vyčerpali na preventivní očkování téměř sto milionů korun. Vyplývá to ze statistik třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR, která přispívá na očkování dětí částkou 1 500 Kč a pro očkování dospělých má 1 000 Kč.

ČPZP: Očkování je u nás nejžádanějším benefitem
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„Očkování je účinnou prevencí onemocnění infekčními chorobami a podle rostoucího zájmu o uvedený příspěvek si tento fakt uvědomuje stále více našich klientů. V roce 2019 si o něj požádalo na 67 tisíc pojištěnců, což je meziročně téměř o 10 tisíc pojištěnců více. ČPZP tak vydala z fondu prevence 45 milionů Kč v roce 2018 a bezmála 54 milionů Kč v roce 2019,“ uvádí tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Nejčastěji tento příspěvek klienti ČPZP využívají na vakcinaci proti klíšťové encefalitidě. Jde o infekční onemocnění virového původu, které postihuje mozek a mozkové blány a je přenášeno většinou klíšťaty. „Proti tomuto onemocnění se s příspěvkem od ČPZP v uplynulém roce chránilo vakcínou 41 134 pojištěnců, což je meziročně o 4 624 pojištěnců více,“ doplňuje mluvčí s tím, že čerpání příspěvku na očkování proti klíšťové encefalitidě dosáhlo 31,2 milionu Kč v roce 2019, zatímco rok předtím bylo 27,1 milionu. Stojí za připomenutí, že ještě za rok 2017 vynaložila ČPZP na ochranu před klíšťovou encefalitidou svých klientů zhruba 17,5 milionu korun. Možnost tohoto očkování zároveň využilo 22 786 pojištěnců.

Jak klienti ČPZP čerpali příspěvky na očkování v letech 2019 a 2018

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispívá v rámci prevence na všechna očkování proti infekčním onemocněním nehrazená z veřejného zdravotního pojištění u dětí částkou až 1 500 korun a dospělým až 1 000 korun. Příspěvek je poskytován na kteroukoliv dávku/vakcínu očkovacího cyklu, není poskytován na aplikaci vakcíny. Naočkovat se lze rovněž proti chřipce, přičemž chřipkové vakcíny jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejbezpečnějších.

Vedle příspěvku na očkování si pojištěnci ČPZP oblíbili i další atraktivní produkty z nabídky preventivních programů své zdravotní pojišťovny. „K nejčastěji využívaným patří také příspěvek 700 Kč na Pravidelný pohyb, nebo program Letní tábory, kde lze čerpat příspěvek až 1 000 Kč. Spolu s očkováním to v uplynulém roce byly naše tři nejčerpanější programy,“ doplňuje mluvčí Mazurová. Dlouhodobě nejoblíbenější jsou také příspěvky pro těhotné ženy, maminky po porodu a jejich děti, které v souhrnu dosahují 3 000 Kč. Významnou částku ve výši 1 000 Kč nabízí ČPZP dětem na plavecké kurzy. Rodiče mohou čerpat na ochrannou přilbu pro své děti až 500 Kč.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje téměř 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má více než sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Krajští radní schválili stotisícový příspěvek pro rodinu tragicky zemřelého dobrovolného hasiče

14:21 Liberecký kraj: Krajští radní schválili stotisícový příspěvek pro rodinu tragicky zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou …