ČPZP přispívá mužům na účast u porodu i na léčbu intimních problémů

16.06.2015 12:12

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna se v rámci svých preventivních programů zaměřuje i na řešení intimních potíží svých pojištěnců. Mužům totiž přispívá na léčbu erektilní dysfunkce částkou 500 korun. ČPZP tento příspěvek nabízí jako jediná pojišťovna na našem trhu.

ČPZP přispívá mužům na účast u porodu i na léčbu intimních problémů
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP
reklama

Problémy s erekcí se týkají dle odborných odhadů celkem vysokého procenta populace, do ordinace praktického lékaře ovšem kvůli studu zavítá jen malá část všech postižených. „Všeobecně platí, že muži o svých zdravotních problémech nechtějí mluvit, tím spíše, když se problém týká tak citlivé oblasti. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme prolomit toto tabu a nabídneme mužům pomoc při řešení jejich intimních problémů,“ řekla při představení příspěvku mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Problémy s erekcí není podle oslovených odborníků radno dlouhodobě podceňovat. Nejenže může přecházení těchto obtíží vést k rozvoji závažných onemocnění, ale především má tato porucha negativní dopad na psychiku a poškozuje partnerské soužití. Lékaři dodávají, že léčba je často velmi jednoduchá a lze ji řešit medikamenty. „Příspěvek se týká léků obsahující léčivou látku Avanafil, Sildenafil, Tadafil nebo Varnedafil. Všechny jsou dostupné pouze na lékařský předpis,“ dodává Elenka Mazurová.

Otec u porodu

Příspěvek na léčbu erektilní dysfunkce ČPZP nabízí v rámci programu Balíček Muž, kde lze čerpat rovněž příspěvek na úhradu poplatku za účast otce u porodu, který je v některých zdravotnických zařízeních účtován jako vícenáklad. „Účast tatínků u porodu je stále populárnější, mnohé však odrazuje nemocniční poplatek.

Rozhodli jsme se našim pojištěncům vyjít vstříc a tento náklad proplatit až do výše 500 korun,“ uzavírá mluvčí ČPZP a dodává, že loni s pomocí tohoto příspěvku byly při narození svého dítěte více než čtyři stovky mužů, pojištěných u České průmyslové zdravotní pojišťovny.

K proplacení poplatku za účast otce u porodu je potřeba předložit doklad o úhradě od poskytovatele zdravotních služeb. K čerpání příspěvku na léčbu erektilní dysfunkce je potřeba doklad z elektronické pokladny. V obou případech je nutné doložení čísla účtu, karty k účtu (nebo vytištěný výpis) a občanský průkaz.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a více než sto pobočkami po celé České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Uspořit energie bude jednodušší díky lepším podmínkám pro poskytnutí podnikatelských úvěrů

18:01 MPO: Uspořit energie bude jednodušší díky lepším podmínkám pro poskytnutí podnikatelských úvěrů

Získat úvěr na projekty v kontextu s energetickými úsporami bude jednodušší. Ministerstvo průmyslu a…