ČSOB zaznamenala mimořádný zájem o spořicí státní dluhopisy

01.06.2012 16:27 | Zprávy

První letošní emise Ministerstva financí ukázala, že spořicí státní dluhopisy se staly pro mnoho klientů zajímavou investiční alternativou. Ke konci upisovacího období, tzn. k 31. květnu ČSOB evidovala objednávky spořicích státních dluhopisů v celkové výši 7,3 mld. korun, což je téměř polovina z celkového objemu.

ČSOB zaznamenala mimořádný zájem o spořicí státní dluhopisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

„Klienti si mohli koupit spořicí státní dluhopisy na každé z 226 poboček ČSOB. Všichni, kteří měli o tuto investici zájem, si dluhopis ze své návštěvy odnesli,“ říká Marcela Suchánková, výkonná manažerka segmentu spoření a investice ČSOB. „Největší zájem měli lidé o dluhopisy s kratší dobou splatnosti. U nás konkrétně byl nejúspěšnější diskontovaný spořící státní dluhopis na rok a půl a reinvestiční spořící státní dluhopis na pět let. Menší zájem byl o sedmileté protiinflační dluhopisy, které jsou určeny jen pro fyzické osoby a občanská sdružení fyzických osob,“ dodává Marcela Suchánková.

Typ dluhopisu

Podíl na objemu

Diskontovaný 1,5 roku

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Váleční veteráni mohou páchat více násilných zločinů, tvrdíte vy

Víc než kdo? V čem jsou větším rizikem než ostatní uprchlíci? A není prostě řešením uprchlíky, jakékoliv důkladně prověřit? A jste pro nebo proti přijímání válečných veteránů? Ještě otázka, proč myslíte, že po válce budou prchat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslanecká sněmovna převzala do stálé zápůjčky český svitek Tóry č. 41

13:33 Poslanecká sněmovna převzala do stálé zápůjčky český svitek Tóry č. 41

Poslanecká sněmovna obdržela z prestižní sbírky nadace Memorial Scrolls Trust do trvalé zápůjčky svi…