ČSSZ aktualizovala tiskopis plné moci k převzetí splátky důchodu, vypláceného v hotovosti

23.01.2021 8:41

V souvislosti s prodloužením nouzového stavu jsme aktualizovali také tiskopis plné moci k převzetí splátky důchodu, vypláceného v hotovosti v době trvání nouzového stavu.

ČSSZ aktualizovala tiskopis plné moci k převzetí splátky důchodu, vypláceného v hotovosti
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Připomínáme, že tento formulář slouží poživatelům důchodů, kteří jsou staršího věku nebo mají oslabenou imunitu, k tomu, aby mohli požádat o převzetí důchodu své příbuzné nebo jiné důvěryhodné osoby. Ti pak při přebírání splátky důchodu plnou moc předloží v pobočce České pošty. Zároveň tato plná moc platí jednorázově pouze pro konkrétní splátku důchodu (případně pro již dříve nevyzvednuté splátky) a po vyplacení důchodu se archivuje jako součást výplatního dokladu/výplatních dokladů.

Upozorňujeme, že aktualizovaný tiskopis je zapotřebí použít už při výplatách lednových splátek důchodů se splatností 24. 1., které bude Česká pošta vyplácet od pondělí (25. 1.). Doporučujeme proto vyplnit tuto plnou moc včas.

Ziskopis si můžete stáhnout ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

16:09 Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

Vláda Spojeného království stanovila dne 14. září 2021 nový harmonogram zavedení zpřísněných kontrol…