ČSÚ: V Praze začíná mezinárodní statistický mítink

02.05.2017 13:36

V Praze zítra začíná mezinárodní statistický mítink. Čtvrté jednání Expertní skupiny pro statistiku životního prostředí organizují OSN a Český statistický úřad. Zúčastní se ho desítky odborníků ze všech světových regionů.

ČSÚ: V Praze začíná mezinárodní statistický mítink
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

Třídenní zasedání povede předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová, která mezinárodní pracovní skupině OSN zaměřené na problematiku životního prostředí předsedá už řadu let: „Expertní skupina zvaná EGES, v níž mají zastoupení národní statistické instituce rozvojových i rozvinutých zemí a řada významných mezinárodních organizací, se bude zabývat implementací nového Rámce pro rozvoj statistiky životního prostředí. Na programu je dopracování metodického manuálu k aktualizované verzi Rámce. Poté bude následovat příprava technických asistencí či zaškolování odborných pracovníků ve vybraných rozvojových zemích.“

Původní Rámec pro rozvoj statistiky životního prostředí byl vytvořen v roce 1984. Jeho aktualizovanou verzi schválila Statistická komise OSN v roce 2013. Na přípravě strategického dokumentu se významně podíleli i experti ČSÚ. Rámec slouží jednotlivým zemím jako významná podpora pro tvorbu a další rozvoj národního systému statistiky životního prostředí.

Jednání týmu EGES se v Česku koná poprvé, a to díky dohodě předsedkyně ČSÚ Ivy Ritschelové s předsedou Statistické divize OSN Stefanem Schweinfestem. Předchozí jednání se odehrávala v sídle OSN v New Yorku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

11:28 ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

Nejen klienti Skupiny ČEZ, kteří zavítají do Zákaznického centra v Plzni, ale i všichni vyznavači bí…